Nowe Technologie

3 miliardy euro zainwestowane poprzez Mintos

fot. materiały prasowe

 

 

Mintos, technologiczny startup z branży finansowej, który oferuje globalną platformę do inwestowania w pożyczki, osiągnął kwotę 3 mld euro środków zainwestowanych za jej pośrednictwem.

Próg ten został osiągnięty zaledwie w ciągu czterech miesięcy od chwili, gdy na początku tego roku spółka ogłosiła przekroczenie 2 mld euro w inwestycjach na platformie. Mintos jest obecnie największą platformą do inwestowania w pożyczki na świecie. Łącznie na Mintos obecnych jest 60 firm z sektora pozabankowego z całego świata, w tym 11 z Polski, które oferują takie produkty jak, m.in.: pożyczki osobiste, pożyczki hipoteczne, pożyczki rolne, leasing czy faktoring.

Liczba wszystkich inwestorów zarejestrowanych na Mintos również dynamicznie rośnie i przekroczyła już 173 tys. Od początku działalności Mintos, inwestorzy zarobili na rynku blisko 56 milionów euro w postaci zysków z inwestycji w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym. Średnioroczna stopa zwrotu z inwestycji na Mintos wynosi obecnie 12%.

Polska jest jednym z perspektywicznych krajów dla Mintos, a liczba polskich inwestorów systematycznie rośnie. Obecnie już blisko 11 tys. osób z Polski korzysta z platformy. Polscy inwestorzy zainwestowali do tej pory w sumie ponad 120 mln EUR. 

- Osiągnięcie kwoty 3 mld EUR środków zainwestowanych na naszym rynku w ciągu zaledwie czterech miesięcy od przekroczenia 2 mld EUR, stanowi kolejne potwierdzenie tego, że zmierzamy we właściwym kierunku, udostępniając indywidualnym inwestorom nową klasę aktywów. Zmieniamy tym samym myślenie o tym, jak środki pieniężne przepływają od tych, którzy chcą oszczędzać i inwestować, do tych, którzy chcą je pożyczać. Błyskawicznie staliśmy się docelowym rynkiem, dla osób, które chcą inwestować w pożyczki wyłącznie ze względu na sam wolumen udostępnianych na Mintos pożyczek i oferowane przez nas możliwości dywersyfikacji inwestycji. Możliwości na rynku są olbrzymie i dlatego też nadal będziemy rozwijali i inwestowali w nasz produkt oraz zespół, tym samym mocno koncentrując się na rozwoju firmy – powiedział Martins Sulte, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Mintos.

Mintos oferuje trzy różne sposoby inwestowania w pożyczki – tzw. ręczne inwestowanie, narzędzie Auto Invest oraz najnowszy produkt oferowany pod nazwą Invest&Access. Z ręcznych inwestycji, które pozwalają każdemu inwestorowi dowolnie wybierać pożyczki, korzysta wielu doświadczonych inwestorów. Narzędzie Auto Invest automatycznie inwestuje środki pieniężne zgodnie z wybraną przez inwestora strategią, tym samym pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na inwestowanie. Inwestorzy mogą tworzyć własne strategie lub korzystać z jednego z wielu modeli dostępnych na rynku Mintos. Około 80 proc. spośród wszystkich inwestorów korzysta z narzędzia Auto Invest.

Invest&Access, najnowszy produkt Mintos, jest sposobem, aby rozpocząć inwestowanie na platformie. W ciągu kilku miesięcy od jego udostępnienia, ponad połowa nowych inwestorów wybrała właśnie to narzędzie. Inwestorzy sami określają kwotę, jaką chcą zainwestować i otrzymują w pełni zdywersyfikowany portfel. Natomiast w przypadku, gdy potrzebują dostępu do swojego kapitału, mogą w każdym momencie, dokonać wypłaty środków, pod warunkiem, że na rynku istnieje popyt na sprzedawane przez nich pożyczki.

W kwietniu 2019 roku, Mintos uruchomił fundusz zrównoważonego rozwoju pt. „Mintos Impact Fund”. Jego celem jest wspieranie społecznych i środowiskowych działań podejmowanych w miejscach, w których działa firma. Pierwszym projektem, który jest właśnie przygotowywany, a uruchomienie którego jest planowane we wrześniu 2019 roku, jest organizacja akcji crowdfundingowej na platformie Mintos,, z której pieniądze mają wesprzeć prowadzony przez World Wildlife Fund (WWF) Program na rzecz ochrony Ekoregionu Morza Bałtyckiego. W programie tym, obok WWF uczestniczą partnerzy z organizacji pozarządowych z Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji.

Mintos wciąż rozbudowuje zespół. Od początku tego roku Spółka podwoiła liczbę swoich pracowników i obecnie w biurach w Rydze, Berlinie, Wilnie i Warszawie zatrudnia 140 osób. Do końca bieżącego roku firma planuje zatrudniać 200 pracowników.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?