Inwestycje

WeWork stworzy kolejne biuro w Warszawie

fot. materiały prasowe

WeWork, największy na świecie operator elastycznych i nowoczesnych powierzchni biurowych, kontynuuje rozwój swojej działalności operacyjnej w Polsce. Firma wynajęła 5 500 mkw. powierzchni w nowej, szóstej lokalizacji w Warszawie, którą został budynek Central Point.

Zakończenie budowy inwestycji belgijskiego dewelopera IMMOBEL planowane jest na połowę 2021 roku. WeWork w transakcji najmu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Członkowie „Społeczności We” w każdej z lokalizacji mają zagwarantowany bezpłatny i nieograniczony dostęp do usług i  materiałów biurowych, świeżo parzonej kawy oraz wsparcie community managera. Biura WeWork oferują także dodatkowe udogodnienia, takie jak stoły bilardowe, strefy relaksu i różnego rodzaju zajęcia lifestylowe, m.in. sesje jogi czy dni wellness. Każdy z członków ma dostęp do 485 lokalizacji WeWork przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu w 28 krajach na całym świecie. Przestrzenie biurowe w WeWork zostały zaprojektowane w taki sposób, aby niezależnie od wielkości zespołu (od 20 do 250 osób), a także typu najemcy (od freelancerów po duże firmy, które stanowią obecnie 40 proc. członków sieci WeWork), każdy pracował w komfortowych warunkach. WeWork posiada obecnie sieć 466 tys. użytkowników na całym świecie i prowadzi działalność w 105 miastach na świecie.

- Społeczność WeWork w Polsce stale się powiększa, a elastyczne przestrzenie biurowe zyskują coraz większe zainteresowanie wśród firm każdej wielkości. Jesteśmy niezmiernie dumni mogąc poinformować o podpisaniu umowy na wynajem powierzchni w Central Point Warsaw. Obok niedawno otwartego biura w Hotelu Europejskim oraz w Mennica Legacy Tower, którego oficjalny debiut planujemy na wrzesień, będzie to już szósta i jedna z najbardziej strategicznych lokalizacji WeWork w Warszawie - mówi Piotr Łagowski, Head of Growth w WeWork

- Poza wizjonerskim designem o jej atrakcyjności stanowi przede wszystkim idealne położenie - to jedyny punkt, w którym krzyżują się dwie linie metra, w samym sercu biznesowego zagłębia miasta. Usytuowanie w tak perspektywicznej okolicy zagwarantuje członkom WeWork szybki i wygodny dostęp do dowolnej części stolicy. Dodatkowo bliskość innych naszych lokalizacji, na ul. Grzybowskiej czy Kruczej, ułatwi najemcom integrację z całą społecznością - dodaje.

- Bardzo się cieszymy, że kolejną lokalizacją w Warszawie wybraną przez WeWork jest ponownie projekt realizowany przez Immobel. Po sukcesie pierwszej lokalizacji WeWork w biurowcu CEDET, który był jednocześnie projektem inauguracyjnym WeWork w Polsce, jesteśmy przekonani, że elastyczne biura realizowane przez WeWork w Central Point będą cieszyły się niemniejszym powodzeniem. Jako deweloper dostrzegamy duże korzyści dla pozostałych najemców naszych budynków wynikające z możliwości płynących z obecności powierzchni biurowej typu flex, która daje najemcom możliwość elastycznego zarządzania ekspansją lub potrzebami na dodatkową powierzchnię biurową wynikającą z krótkookresowych działań projektowych – powiedział Jacek Wachowicz, Prezes Zarządu IMMOBEL Polska.

W procesie poszukiwania i wyboru nowej lokalizacji firmę WeWork reprezentowali Richard Aboo, Head of Office Agency CEE, Mikołaj Niemczycki, Associate, Coworking Clients Manager oraz Anna Szmelak, Młodszy Negocjator, Dział Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

- Bazując na wcześniejszych doświadczeniach i bardzo dobrych warunkach najmu, WeWork zdecydował się kontynuować współpracę z belgijskim deweloperem IMMOBEL i po wynajęciu biura w budynku CeDeT, dziś możemy ogłosić  podpisanie umowy w biurowcu Central Point. To kolejny etap intensywnego rozwoju firmy na polskim rynku, który rozpoczął się w ubiegłym roku zabezpieczeniem powierzchni biurowej w pięciu warszawskich lokalizacjach. Skala prowadzonych działań operacyjnych przez WeWork jest znaczącym impulsem dla rozwoju całego sektora elastycznych powierzchni biurowych. Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i wierzymy w dalszy rozwój firmy w naszym regionie – powiedział Mikołaj Niemczycki, Associate, Coworking Clients Manager w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?