Gospodarka

Rekordowe przejęcie na rynku budowy dróg i autostrad

fot. Adobe Stock

 

Firma Colas będąca częścią grupy Bouygues przejęła od firmy Skanska 11 wytwórni mas bitumicznych niezbędnych do budowy dróg i autostrad.

 

Jest to jedna z największych transakcji na rynku budowy dróg i autostrad ostatnich lat. Sprzedane wytwórnie mas bitumicznych znajdują się w Gdańsku, Poznaniu, Nasławicach, Zabrzu, Skawinie, Anielinie, Warszawie, Ostaszewie, Gutkowie, Dębskiej Woli i Borze. 

Dzięki tej transakcji, firma Colas, która od dwóch dekad z powodzeniem prowadzi działalność w zachodniej części kraju, może teraz rozszerzyć działalność na całą Polskę. Wraz z wytwórniami firma przejęła także 330 wykwalifikowanych pracowników firmy Skanska, maszyny i urządzenia. 

Sprzedaż wytwórni przez Skanska jest związana z konsekwentną realizacją strategii „Budujemy Miasta”, która zakłada skupienie działalności w siedmiu kluczowych miastach i na wybranych segmentach rynku.

Przy transakcji doradzała firma Cresa. Zespół prowadzony przez Urszulę Sobczyk i Arkadiusza Bieleckiego na potrzeby transakcji określił wartość gruntów, budynków i budowli w 11 lokalizacjach w Polsce.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]