Gospodarka

Duża inwestycja w hucie szkła w Jarosławiu

mat. prasowe

O-I zainwestuje ponad 11,5 mln euro w Hutę Szkła w Jarosławiu. Zwiększenie mocy produkcyjnych wzmocni, zgodnie z aktualnymi trendami na rynku, obecność firmy w segmencie szklanych opakowań piwa.

 Owens-Illinois, największy globalny producent opakowań szklanych, zainwestuje ponad 11,5 mln euro w Hutę Szkła w Jarosławiu. Dzięki nowej linii zakład zyska większą elastyczność, dodatkowe moce produkcyjne oraz nowoczesne wyposażenie. Ponadto, zainstalowane zostaną nowe urządzenia oraz wprowadzone będą znaczące ulepszenia do już istniejących linii sortujących.  

Obecne zobowiązanie inwestycyjne odzwierciedla zaangażowanie O-I w stały wzrost i wzmacnianie pozycji rynkowej. Wykorzystując dodatkową linię, Huta Szkła w Jarosławiu będzie mogła zwiększyć roczny poziom produkcji dodatkowo o ok. 100 mln opakowań w dwóch kolorach. Zakończenie inwestycje planowane jest we wrześniu br.

- Tak znacząca inwestycja to wynik pracy całego zespołu w zakresie poprawy mocy produkcyjnych, elastyczności i obsługi klientów. Docelowo umożliwi nam to jeszcze lepszą obsługę klientów i zaoferowanie im bardziej zróżnicowanego portfolio produktów – mówi Michael Prechtl, prezes Grupy Krajów Północno/Środkowej Europy.

Zwiększenie mocy produkcyjnych w Hucie Szkła w Jarosławiu pozwoli na utworzenie ok. 20 nowych miejsc pracy. To umocni pozycję zakładu jako głównego producenta opakowań szklanych i atrakcyjnego miejsca pracy.

- Nieustannie dążymy do tego, aby być modelową firmą w sferze zatrudnienia. Widzimy O-I jako miejsce, w którym pracownicy mogą liczyć na stabilne warunki pracy sprzyjające ciągłemu rozwojowi zawodowemu – podkreśla Magdalena Jankowska, dyrektor HR na Północną i Środkową Europę. - Nowi pracownicy, którzy zostaną zatrudnieni w tym roku przejdą kompleksowe szkolenie, aby już od samego początku jakość ich pracy była zgodna ze standardami O-I – dodaje.

Po zakończeniu inwestycji, łączna wartość nakładów O-I w huty szkła w Polsce przekroczy 80 mln euro. Ciągłe inwestycje pozwalają na podnoszenie jakości i poziomu elastyczności produkcji oraz odpowiadają na zapotrzebowanie na najwyższe standardy i rosnące wymagania klientów. Zarówno remont dwóch wanien w poznańskiej hucie O-I, jak i nowa linia w hucie w Jarosławiu, to kolejne etapy modernizacji, dzięki której O-I Polska może być liderem nowoczesnych technologii w branży. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?