Inwestycje

Abris kupuje firmę z branży technologii dla zarządzania nieruchomościami

fot. Adobe Stock

Abris inwestuje w Global Technical Group - dostawcę rozwiązań w zakresie zarządzania nieruchomościami w Rumunii.

Firma Abris Capital Partners, zarządzająca funduszami private equity w Europie Środkowej i Wschodniej, podpisała umowę nabycia większościowego pakietu akcji Global Technical Group, wiodącego dostawcy kompleksowych rozwiązań w zakresie technologii zarządzania nieruchomościami w Rumunii. Abris Capital Partners, przy współpracy z założycielami - Fadi Rida i Mihai Stanescu - planuje przyspieszony rozwój Global Technical Group i jej ekspansję międzynarodową.

Global Technical Group jest integratorem technologii zarządzania i bezpieczeństwa nieruchomościami komercyjnymi na szybko rozwijającym się rumuńskim rynku. Grupa rozpoczęła działalność w 2007 roku od instalacji podstawowego sprzętu do zarządzania budynkami i stopniowo ewoluowała, stając się w Rumunii rozpoznawalnym dostawcą nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie ochrony i zarządzania tzw. inteligentnych budynków. Global Technical Group oferuje usługi w zakresie projektowania i instalacji urządzeń, dostarczania wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem oraz ochrony fizycznej obiektów komercyjnych.

Ofertę rozwiązań Global Technical Group w zakresie zarządzania nieruchomościami uzupełnia stworzone przez firmę zaawansowane i niezależne od rozwiązań sprzętowych oprogramowanie (takie jak CAVI i Share Alert), pozwalające na pełne zautomatyzowanie procesów związanych z utrzymaniem i administrowaniem budynkami. W ciągu ostatnich dwóch lat Global Technical Group zwiększyła swoje przychody ponad dwukrotnie, realizując dla klientów z sektora nieruchomości, bankowości i handlu detalicznego innowacyjne wdrożenia, które pomogły im migrować z tradycyjnych systemów ochrony i bezpieczeństwa na rozwiązania oparte na nowoczesnej technologii.

Abris będzie aktywnie wspierać firmę Global Technical Group w dalszym rozwoju własnego oprogramowania, rozszerzaniu jego zastosowania na inne branże i dotarciu na nowe rynki, wykorzystując przy tym wiedzę techniczną Global Technical Group w zakresie projektowania, instalacji, konserwacji i eksploatacji systemów ochrony.

- Spółki, które pozostawały kiedyś w kręgu zainteresowania funduszy venture capital, zaczynają być interesujące dla  funduszy private equity. Śledząc uważnie najnowsze trendy w regionie CEE zauważamy coraz więcej młodych, ciekawych firm z obszaru nowych technologii i systemów IT. Wyspecjalizowane umiejętności informatyczne, głęboka wiedza technologiczna i potencjał intelektualny stały się siłą napędową firm z naszego regionu na wczesnym etapie ich rozwoju. Z pewnością będziemy bardzo uważnie przyglądać się podmiotom takim jak Global Technical Group, z sektora nowych technologii, poszukując potencjalnych celów inwestycyjnych - powiedział Paweł Gieryński, partner zarządzający w Abris Capital Partners.

Global Technical Group jest ósmą inwestycją firmy Abris w ramach 502 milionów euro zebranych jesienią 2017 roku od międzynarodowych inwestorów na rzecz trzeciego funduszu wspierającego i rozwijającego interesujące projekty biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej i Polsce.

Transakcja jest uwarunkowana standardową procedurą uzyskania zgód władz antymonopolowych. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?