Inwestycje

Mazda uruchomiła centrum szkoleniowe w Warszawie

fot. materiały prasowe

 

Japoński producent samochodów osobowych wynajął blisko 450 mkw. powierzchni biurowej w budynku Marynarska Point 2, gdzie otworzył pierwsze w Polsce profesjonalne centrum szkoleniowe dla pracowników.

W nowym oddziale, gdzie zespół Mazdy ma możliwość zapoznania się między innymi z innowacjami technologicznymi wprowadzanymi przez firmę, znajdują się sale do zajęć teoretycznych i przestrzeń do szkoleń praktycznych. 

- Proces poszukiwania biura, które mogłoby sprostać naszym wymogom technicznym, był niełatwy i czasochłonny. W centrum szkoleniowym muszą znajdować się nasze samochody, jak i różnorodne urządzenia do ich obsługi, co jest nietypowym wymaganiem w stosunku do powierzchni biurowej. Te oczekiwania spełnił jednak kompleks Marynarska Point 2. Jego dodatkowym atutem jest również lokalizacja w pobliżu zarówno obwodnicy Warszawy, jak i naszego obecnego biura. Cieszymy się, że nowe centrum szkoleniowe Mazdy powstało właśnie tutaj - komentuje Agata Wybraniec-Supera, Project Manager w Mazda Motor Poland.

Marynarska Point to kompleks składający się z dwóch nowoczesnych budynków. Budynek Marynarska Point 2 oferuje na 11 kondygnacjach naziemnych około 13 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. 

- Zainteresowanie Służewcem ze strony najemców oraz inwestorów, pomimo innych, konkurencyjnych hubów biurowych w stolicy, nie maleje. Liczne inwestycje w infrastrukturę drogową oraz rozbudowa funkcji mieszkaniowej i usługowej sprawia, że ta część Warszawy staje się dzielnicą o charakterze wielofunkcyjnym. Jeżeli dodamy do tego bardzo korzystne warunki najmu i szeroki wybór budynków biurowych o wysokim standardzie, to ten rejon stolicy jest nadal bardzo atrakcyjną opcją dla wielu pracodawców. Potwierdzają to liczby – od 2013 roku wynajęto tutaj ponad 1 mln mkw. biur, a w samym pierwszym kwartale 2019 roku prawie 35 000 mkw., co było najwyższym wynikiem spośród wszystkich stołecznych dzielnic biurowych - mówi Wiktoria Weilandt, konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL.

- Warszawski Służewiec od pewnego czasu przechodzi prawdziwą metamorfozę. Aktualnie w tym regionie, będącym jednym z największych i najpopularniejszych obszarów biznesowych w Polsce, w budowie znajduje się tylko jeden budynek biurowy. Ograniczona nowa podaż kieruje uwagę najemców w stronę istniejących obiektów. Służewiec do swoich dotychczasowych atutów dołożył w ostatnim czasie usprawnienia transportowe i bardziej multifunkcyjny charakter, wynikający przede wszystkim z rozbudowy oferty mieszkaniowej-mówi Lidia Malec, Associate z działu powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?