Zarządzanie

Przestrzeń dla małych firm w industrialnym stylu na warszawskiej Pradze

fot. materiały prasowe

 

Spaces, globalny coworkingowy dostawca kreatywnej przestrzeni do pracy, wynajął blisko 4 600 mkw. powierzchni w budynkach Monopolu, inwestycji Grupy Liebrecht & wooD realizowanej na działce przyległej do Centrum Praskiego Koneser, gdzie na przełomie 2020 i 2021 otworzy swoją kolejną warszawską lokalizację.

Spaces to wywodząca się z Amsterdamu sieć, która działa obecnie w 25 krajach na 6 kontynentach. Oferuje elastyczne przestrzenie biurowe dostosowane do specyficznych potrzeb swoich klientów, którzy mogą wynająć zarówno biurko na godziny, salę spotkań, jak i większe moduły biurowe dostępne w formule 24/7. Wszystkie biura Spaces charakteryzują się nowoczesnym, wspierającym komfort pracy designem i są podzielone na strefy umożliwiające pracę w skupieniu, spotkania biznesowe czy wspólne posiłki z innymi użytkownikami przestrzeni biurowej. Wyróżnikiem marki jest przynależności do grupy IWG, dzięki której klienci Spaces mogą bezpłatnie korzystać z ponad 3000 biur na całym świecie.

- Celem Spaces jest budowanie społeczności ludzi, którzy robią ciekawe rzeczy i chcą siebie nawzajem inspirować. Aby stworzyć takie wspierające kulturę kreatywności miejsce, potrzebujemy jednak ciekawej lokalizacji, która naturalnie nawiązuje do idei współpracy i pobudza wyobraźnię. Polecona nam lokalizacja jest strzałem w dziesiątkę. Wielofunkcyjny charakter przyległego Centrum Praskiego Koneser, jego bogata historia oraz rosnąca popularność warszawskiej Pragi bardzo dobrze odpowiadają potrzebom firm, które zwykle wybierają przestrzenie Spaces - powiedział Klaus Koponen, dyrektor regionany Spaces na Polskę i Finlandię

Monopol to 2 budynki o łącznej powierzchni 17 500 mkw. realizowane przez Liebrecht & wooD. Budowa biurowców rozpoczęła się w 2019 roku i jest to kolejny etap rozwoju tej części Pragi. Budynki Monopolu są zlokalizowane przy otwartym całą dobę Centrum Praskim Koneser, dzięki czemu najemcy będą mogli korzystać z zaplecza restauracyjnego, eventowego, usługowego i handlowego Konesera. Architektura budynków nawiązuje do industrialnego charakteru miejsca.   

- Wejście Spaces do Monopolu przy Centrum Praskim Koneser stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby odbiorców elastycznych powierzchni do pracy. Ten historyczny kwartał, zrealizowany na terenie dawnej fabryki wódek, posiada wielofunkcyjny charakter, co sprawia, że przestrzenie tętnią życiem od rana do późnego wieczora. Praca w takim miejscu pozwala nie tylko rozwijać biznes, ale może stać się również inspiracją do nowych działań. Biorąc pod uwagę fakt, że Koneser został wybrany przez wiele innowacyjnych, międzynarodowych firm, coworking będzie idealnym uzupełnieniem oferty kompleksu - dodaje Jarosław Kwiecień, starszy konsultant, JLL

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?