Liderzy

Skok na szczyt

fot. Filip Miller

Ma 24 lata i właśnie kończy pisać pracę magisterską. Przy okazji zarządza jedną z największych firm HR-owych w Polsce. Jakub Stojek to nowy laureat programu CEO for One Month realizowanego przez grupę Adecco.

W dzieciństwie nigdy nie chciał być dyrektorem. Jak inni w jego wieku marzył raczej o tym, by zostać piłkarzem, najlepiej bardzo sławnym. Choć ostatecznie kariery sportowej nie zrobił, ocalił w sobie to, co w sporcie jest najważniejsze – chęć rywalizacji. Ostatnio w jego życiu było jej całkiem sporo, dokładnie 2 tys. potyczek. To właśnie tylu kandydatów pokonał w konkursie na 

dyrektora zarządzającego polskim oddziałem Grupy Adecco przeprowadzonego w ramach programu CEO for One Month. Przez miesiąc będzie nie tylko pobierał dyrektorską pensję, ale przede wszystkim wspólnie z dyrektorem generalnym Adecco Polska Anną Wicha brał udział w zarządzaniu spółką. O kim mowa? – o 24-letnim studencie SGH Jakubie Stojku. 

Kiedy zobaczyłem ogłoszenie o programie, pomyślałem, że musi być ono zmyślone. Nie spotkałem się jeszcze z firmą, która oferowałaby możliwość rozpoczęcia kariery od najwyższego stanowiska – wspomina Kuba Stojek, laureat konkursu. – Słowo „CEO” występujące w tytule ogłoszenia nie dawało mi jednak spokoju. Sprawdziłem wszystko dokładnie. Informacje były prawdziwe, a skoro pojawiła się okazja na odniesienie sukcesu, wiedziałem, że nie mogę przejść obok niej obojętnie – dodaje.

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty