Liderzy

Lokal z widokiem na sprzedaż

fot. materiały prasowe

Sprzedaż mieszkania potrafi być udręką. Twórca startupu SonarHome wynalazł rozwiązanie, dzięki któremu zrobisz to w siedem dni.

Sto czterdzieści dni – tyle średnio trwa sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym w Warszawie (dane Metrohouse z 2018 r.). Choć to jeden z najgorszych wyników w kraju (stolicę wyprzedza tylko Poznań) wiele wskazuje na to, że ten okres i tak jest zaniżony, bo oparty na informacjach pochodzących z agencji. Zanim lokale trafią do nich, często mają już za sobą ciągnącą się tygodniami historię sprzedaży na własną rękę. 

– Transakcje na rynku nieruchomości nie muszą jednak trwać miesiącami – przekonuje Mateusz Romanowski, twórca firmy SonarHome. Założony przez niego startup oferuje możliwość zbycia mieszkania już w ciągu siedmiu dni. Szybka i bezstresowa sprzedaż lokali to Święty Grall rynku mieszkaniowego. SonarHome uzyskał już 3 mln zł na rozwój swojego produktu. W przedsięwzięcie postanowił zainwestować m.in. fundusz Market One Capital oraz osoby prywatne, m.in. Michał Borkowski i Tomasz Kraus (współzałożyciele Brainly) oraz Maciej Noga z Grupy Pracuj. W czym tkwi sekret SonarHome? W cyfrach, a dokładniej w sztucznej inteligencji i ponad 50 tys. danych z transakcji dotyczących sprzedaży lokali w Warszawie. Brzmi nowocześnie, prawda? W rzeczywistości jednak, rynek nieruchomości to świat będący wciąż jedną nogą w epoce analogowej i to właśnie ci, którzy odnajdą się zarówno w świecie realnym, jak i cyfrowym mają największe szanse na odniesienie sukcesu.

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?