Handel

Tesco pozbywa się pięciu nieruchomości

fot. Shutterstock

 

Dwie spółki: Snowfich 19 oraz Zodiac złożyły do UOKiK wniosek o zatwierdzenie koncentracji polegającej na przejęciu pięciu nieruchomości należących do Tesco.

Transakcja formalnie dotyczy przejęcia pięciu spółek (Vistra Limited Partenships) przez  Snowfinch 19 sp. z o.o. II Sp.k. oraz Zodiac S.a.r.l. Do spółek będzie należeć pięć nieruchomości Tesco, w których prowadzona jest sprzedaż detaliczna. 

Do momentu publikacji artykułu nie udało nam się uzyskać informacji, o które nieruchomości chodzi.

Nabywcy przejmą 100 proc. udziałów w spółkach przejmowanych. Przed zakończeniem transakcji Tesco wniesie do nich po jednej nieruchomości handlowej. Chodzi o "obiekty handlowe zlokalizowane w różnych miastach Polski, na które składają się powierzchnie przeznaczone na sklep wielkopowierzchniowy prowadzący sprzedaż detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku oraz powierzchnie wynajęte pod inne rodzaje sprzedaży detalicznej i usług".

Zarówno Snowfinch, jak i Zodiac, należą, jak wynika z wniosku, do osób fizycznych. Snowfinch jest kontrolowany przez trzy osoby - współwłaścicieli "Grupy 4fi" - która obecnie nie działa w Polsce. Zodiac z kolei należy do czterech osób prowadzących Grupę Origami - również poza Polską. 

W Polsce, działalność Grupy Tesco, działającej za pośrednictwem Tesco obejmuje w szczególności detaliczną sprzedaż artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem blisko 400 sklepów działających pod marką „Tesco” oraz za pośrednictwem strony internetowej.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?