Finanse

PayU rozszerza swoją działalność na Azję Południowo-Wschodnią

fot. materiały prasowe

PayU, firma odpowiadająca za obszar płatności oraz fintech w ramach koncernu Naspers, ogłasza nabycie większościowego pakietu w Red Dot Payment, dostawcy rozwiązań płatności online w Azji Południowo-Wschodniej (SEA).

Dzięki tej transakcji PayU rozszerza swoją działalność na region Azji Południowo-Wschodniej, a łączna wartość inwestycji i przejęć dokonanych przez firmę na rynku fintech w ciągu ostatnich 3 lat zwiększa się do ponad 700 mln USD. Jest to kolejny krok PayU na drodze do stania się  wiodącym dostawcą rozwiązań płatniczych na szybko rozwijających się rynkach oraz jednym z największych inwestorów w fintech na świecie.

Red Dot Payment (RDP), utworzona w Singapurze w 2011 r. przez grupę ekspertów ds. płatności wywodzących się z różnych firm z listy Fortune 500, stała się największą rodzimą firmą oferującą bezpieczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania w zakresie płatności internetowych, dedykowane dla różnej wielkości przedsiębiorstw w Azji i poza nią. Dzięki stale rosnącej obecności w Azji Południowo-Wschodniej, w tym biurom w Indonezji i Tajlandii, RDP skupia się na dynamicznie rozwijających się branżach, takich jak handel online, usługi turystyczne, działalność charytatywna, dostawy żywności i wiele innych.

Według jednego z badań Google i Temasek, Azja Południowo-Wschodnia jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków płatności cyfrowych na świecie. Przewiduje się, że do 2025 r. jego wielkość potroi się i osiągnie wartość 240 miliardów USD. Sześć największych krajów tego regionu jest zamieszkiwanych przez 350 milionów internautów, co przewyższa populację Stanów Zjednoczonych i stanowi ogromny potencjał biznesowy dla globalnych sprzedawców produktów i usług. Dzięki inwestycji w RDC PayU tworzy najlepszy w swojej klasie produkt transgraniczny, integrując platformę RDC z PayU HUB, globalną platformą PayU, która zapewni teraz jeszcze więcej lokalnych alternatywnych metod płatności globalnym akceptantom.

- Ta inwestycja jest pierwszym krokiem PayU w kierunku ekspansji w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Zapewnimy naszym obecnym globalnym klientom dostęp do tego rynku dzięki integracji z jednym API, wzmacniając tym samym naszą globalną platformę PayU HUB. Ze względu na potencjał, jaki stwarza rynek SEA, PayU widzi ogromną szansę w tym regionie na dalszy rozwój i innowacje. Będziemy nadal poszukiwać perspektyw wzmocnienia zasięgu naszej działalności na tym rynku - powiedział Laurent le Moal, CEO PayU.

- W ramach naszej strategii biznesowej PayU będzie współpracować z obiecującymi założycielami Red Dot Payment, którzy kierują się pasją przedsiębiorczości. Z radością witamy Randy'ego i jego zespół w PayU i dalej realizujemy naszą wizję tworzenia świata bez granic finansowych - dodał.

 

- Jesteśmy dumni z tego, jak daleko zaszliśmy i że PayU, wiodący globalny operator i inwestor na rynku fintech, dostrzega siłę, głębię i szeroki zakres możliwości naszej firmy, którą zbudowaliśmy z niezachwianym oddaniem w ciągu ostatnich ośmiu lat. Nigdy nie było łatwiej globalnym akceptantom wejść do Azji Południowo-Wschodniej. Mogą korzystać teraz jednocześnie z silnego lokalnego połaczenia z Red Dot Payment oraz globalnego zasięgu i doświadczenia PayU. Cieszymy się, że RDP dołączy do portfolio fintechów grupy Naspers, ponieważ oczekujemy dalszego rozszerzenia naszej pozycji biznesowej i rynkowej w Azji Południowo-Wschodniej  i dążymy do tego, aby stać się mistrzem fintechowych rozwiązań płatniczych w tym regionie - skomentował Randy Tan, CEO i założyciel Red Dot Payment.

PayU nabyło większościowy pakiet udziałów w Red Dot Payment, transkcja ta zwiększyła wycenę RDP  do wartości 65 mln USD. Założyciel utrzyma swoje udziały w spółce, podczas gdy większość pozostałych akcjonariuszy wyjdzie z inwestycji.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?