Gospodarka

Inwestorów interesuje budżet i nowa polityka fiskalna

EAST NEWS

Rynki finansowe oczekują na oficjalne wyniki wyborów, oraz pierwsze decyzje finansowe nowego rządu, który według nieoficjalnych wyników będzie po raz pierwszy w historii po roku 1989 tworzył samodzielnie PiS.

Dwa najważniejsze czynniki mające wpływ na nastroje w gospodarce po wyborach parlamentarnych to kształt ustawy budżetowej, oraz perspektywa polityki pieniężnej państwa.

Jeśli chodzi o budżet przedstawiciele PiS deklarują, że będą składać "głęboką autokorektę" ustawy budżetowej złożonej do Sejmu przez koalicję PO-PSL, by już w przyszłym roku móc realizować obietnice wyborcze.

Drugim elementem istotnym z punktu widzenia złotego, będą zapowiedzi PiS dotyczące polityki monetarnej. Już na początku przyszłego roku zakończy się bowiem kadencja 8 z 10 członków RPP, a nowi zostaną nominowani przez Prezydenta, Sejm i Senat.

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?