Wydarzenia

Symmetrical.ai najlepszy wśród finalistów ABSL Start-Up Challenge 2019

fot. materiały prasowe

Polsko-brytyjski fintech, który był finalistą wertykału HR Tech w konkursie ABSL Start-Up Challenge 2019 zwyciężył podczas tegorocznej konferencji ABSL Summit.

Start-up miejsce w finale zapewnił sobie dzięki nowoczesnemu podejściu do benefitów pracowniczych. Projekt firmy opiera się na finansowych korzyściach dla pracowników, jednym z nich jest możliwość wcześniejszego otrzymania wynagrodzenia niż zakłada to umowa z pracodawcą. Już po raz czwarty, Partnerem Głównym Konkursu był Procter & Gamble. Partnerami wertykału HR Tech byli: HSBC, Randstad oraz Pracuj Ventures.

Symmetrical.ai jest spółką działającą w modelu fintech-as-a-service, prowadzącą platformę do udzielania prostego i wygodnego finansowania, która łączy potrzebujących kapitału z oferującymi go instytucjami finansowymi. 

Wyprzedzić konkurencję

Start-upy zakwalifikowane do finału konkursu ABSL Start-Up Challenge zostały zaproszone na konferencję ABSL Summit w Warszawie w dniach 12-13 czerwca 2019 r., w której trakcie odbył się finał konkursu. Każdy finalista miał za zadanie przygotować i przedstawić Jury 5-minutową prezentację swojej firmy, na podstawie której wyłoniony zostanie zwycięzca.

Nagrodą główna dla Symmetrical.ai jako zwycięzcy konkursu jest zaproszenie do udziału w wydarzeniu Polish Tech Day, odbywającym się w Londynie 20 czerwca 2019 roku. Ponadto Symmetrical.ai otrzymuje półroczne wparcie od ABSL oraz Rebels Valley w nawiązaniu relacji biznesowych z członkami ABSL oraz pomoc w pilotażu i wdrożeniu swoich usług u nowych partnerów biznesowych. Udział w Polish Tech Day otrzymał jeszcze jeden start-up.

- Wielka radość i świadomość, że zwycięstwo to kolejny krok milowy w rozwoju naszej firmy, taka była moja pierwsza myśl na wieść, że to właśnie my zwyciężyliśmy i pojedziemy na Polish Tech Day - komentuje Piotr Smoleń, CEO & Co-Founder w Symmetrical.ai. - Jestem dumny, że wizja Symmetrical.ai, polegająca na budowaniu etycznych finansów dookoła relacji pracodawca-pracownik, spotkała się z uznaniem Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele dużych firm w Polsce. Mamy nadzieję, że wspólnie z pracodawcami zrzeszonymi w ABSL zbudujemy nowe sposoby na zwiększanie lojalności i zaangażowania pracowników – dodaje.

Oprócz nagrody głównej, Symmetrical.ai jako zwycięzca wertykału HR Tech nawiąże współpracę z partnerem wiodącym tej kategorii, czyli firmą HSBC. 

- Gratulujemy zwycięskiemu start-upowi i jednocześnie mocno trzymamy kciuki za wszystkie firmy, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu. Kolejny raz mieliśmy okazje poznać młode przedsiębiorstwa z innowacyjnymi i inspirującymi rozwiązaniami oraz usługami. Biorąc pod uwagę polskich finalistów - napawa to ogromnym optymizmem gdy widzimy, jakie talenty oraz innowacje kryją się na naszej scenie technologicznej. – mówi Tomasz Kowalczyk, partner Rebels Valley, operatora programu. Czeka nas teraz intensywny czas współpracy z Symmetrical.ai gdzie będziemy mieli okazję doradzać tej firmie przy wdrożeniach dla firm będących członkami ABSL oraz wspierać w zarządzaniu innowacjami. Będziemy także wspierać pozostałych uczestników programu. Takie start-upy dają ogromny potencjał na rozwój usług biznesowych. – dodaje. 

ABSL Start-Up Challenge 2019 – platforma do nawiązywania relacji biznesowych

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tegorocznej edycji ABSL Start-Up Challenge do której zgłosiło się łącznie 101 start-upów. Była to czwarta edycja naszego konkursu i kolejny raz spotykamy się z dużym zainteresowaniem start-upów oraz partnerów. Nasze wydarzenie to już nie tylko konkurs, a platforma łącząca duże i stabilne korporacje z innowacyjnymi start-upami, które są gotowe wnieść atrakcyjne rozwiązania biznesowe - mówi Łukasz Czajkowski, zarządzający projektem z ramienia ABSL. - W tym roku zwycięzcą została firma Symmetrical.ai, której rozwiązania fintechowe dają możliwości wprowadzanie ciekawych narzędzi także w innych strefach biznesu, jak chociażby w działalności HR. Wierzymy, że propozycje tej firmy zrewolucjonizują obecne relacje pracownik-pracodawca – dodaje.

Procter & Gamble, Ciech, Citi, DSV, HSBC, BNY Mellon Poland, Randstad, Pracuj Ventures to partnerzy 4. edycji konkursu ABSL Start-Up Challenge 2019. Celem udziału tych firm było znaleźć start-upy, które będą mogły odpowiedzieć na ich biznesowe potrzeby. Partnerem ogólnopolskim finału ABSL Start-Up Challenge był PLUGin. 

- Jesteśmy Partnerem ABSL Start-Up Challenge od początku, to już czwarta edycja, w której poszukiwaliśmy partnerów do wspólnej pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, odpowiadającymi na stale pojawiające się potrzeby biznesowe. Bardzo wysoko oceniamy innowacyjny potencjał polskich start-upów, które charakteryzują się zarówno dużą wiedzą techniczną, jak i elastycznością. Współpraca z P&G daje start-upom możliwość wdrożenia wspólnie wypracowanych rozwiązań na światową skalę. Jest to jednocześnie okazja do rozwoju własnych umiejętności biznesowych – mówi Małgorzata Mejer, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej na Europę Centralną w P&G. - W tym roku byliśmy partnerem wiodącym wertykału Sales & Marketing Tech, i to w nim znaleźliśmy źródło innowacji i młode talenty, z którymi będziemy chcieli rozwijać współpracę – dodaje.

Organizatorzy przewidują kolejne edycje konkursu ABSL Start-Up Challenge, piąta - już w 2020 r. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?