Gospodarka

Zarząd Energopolu: Mamy nadzieję na rozwiązanie bieżących problemów spółki

fot. Adobe Stock

 

- Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki - poinformował w komunikacie przesłanym redakcji portalu mycompanypolska.pl zarząd spółki Energopol Szczecin.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy jako pierwsi 4 lipca, zarząd Energopolu złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki. Dokument został przyjęty przez sąd 1 lipca, ale jak deklaruje zarząd, został on złożonoy 28 czerwca. 

- Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki, co może mieć wpływ na możliwość dalszego prowadzenia podstawowej działalności w sposób niezakłócony oraz możliwość dokonywania terminowych spłat wierzycieli - pisze w komunikacie zarząd spółki.

- Informujemy również, iż powiadomiliśmy o tym fakcie naszych kluczowych zamawiających oraz banki i odbyliśmy w ostatnich dniach z tymi podmiotami rozmowy mające na celu stworzenie sytuacji pozwalającej na dalsze kontynuowanie rozpoczętych inwestycji. Efekty tych spotkań napawają nadzieją, iż uda się w najbliższym czasie rozwiązać bieżące problemy spółki. Problemy te wynikają z konieczności realizacji kontrataków zawartych w latach 2015-2016 - dodaje.

Do tej pory do sprawy oficjalnie nie odniosła się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jak wynika z ostatniego opublikowania sprawozdania finansowego spółki Energopol Szczecin, firma miała w 2017 roku 446,6 mln złotych przychodów i osiągnęła zysk na poziomie 3,2 mln złotych. Na koniec 2017 roku firma miała kredyty o wartości około 40 mln złotych. 

 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?