Nowe Technologie

Drukarka jak smartfon

fot. materiały prasowe

Tak jak we współczesnych smartfonach funkcja telefonu schodzi dziś na dalszy plan, tak w przypadku drukarek samo drukowanie to tylko dodatek do mnóstwa innych funkcji, w które wyposażone są współczesne „kombajny” biurowe. Zwykłe drukowanie powoli zmierza w stronę systemów zarządzania dokumentami. 

Drukarka laserowa lub atramentowa, skaner, kopiarka, dyskowa pamięć masowa, sprawna obsługa połączeń sieciowych – to już w zasadzie standard w świecie biurowych urządzeń wielofunkcyjnych. Tyle że te najnowocześniejsze i najbardziej rozbudowane oferują zdecydowanie więcej. To mądrze zaprojektowane systemy obiegu dokumentów, które wykorzystując firmową sieć i serwery, tak naprawdę służą do tego, by... drukować jak najmniej. 

Ciekawym przykładem, jak bardzo rozrastać się mogą systemy wywodzące się z urządzeń służących do drukowania, jest Workplace Hub firmy Konica Minolta. To kompletna platforma, która służy do zarządzania całą firmową infrastrukturą IT w organizacjach o dowolnej wielkości (ale raczej tych średnich i dużych), a także udostępnia jej użytkownikom wiele dodatkowych usług. Także tym, którzy pracują zdalnie. Urządzenie to, a w zasadzie cały system, stara się połączyć dwa środowiska pracy: fizyczne i wirtualne, m.in. wykorzystując w tym celu chmurę obliczeniową i firmowe serwery. Jednym ze składników tego systemu mogą być oczywiście drukarki wielozadaniowe Bizhub, które potrafią bezpośrednio łączyć się z urządzeniami przenośnymi, w tym smartfonami i tabletami. Wystarczy, by urządzenia te obsługiwały protokół NFC. Z kolei wykorzystując oprogramowanie Microsoft SharePoint, te zaawansowane drukarki potrafią udostępniać dokumenty dowolnym użytkownikom wewnątrz organizacji i poza nią – w sposób wybrany z poziomu panelu sterowania. 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]