Zarządzanie

Jak rozwijać pracowników w małej firmie

fot. Adobe Stock

Duża korporacja szkoli swoich pracowników systemowo, bo ma na to zasoby. Ale w małej firmie też można dbać o ciągły rozwój ludzi. Trzeba tylko wiedzieć jak. 

Co możesz zrobić, żeby pracownicy byli zaangażowani i kompetentni? Tempo zmian sprawia, że często wiedza osób kończących studia jest już nieaktualna. Jednocześnie technologia, sposoby docierania do klienta, wymogi produkcji czy logistyki wymagają ciągłych zmian i dostosowywania się. Dodatkowo jeszcze na rynek pracy wkraczają roczniki, dla których rozwój jest jedną z ważniejszych życiowych wartości. 

Korporacje radzą sobie z tym wyzwaniem poprzez tworzenie ścieżek rozwojowych, monitorowanie potrzeb biznesu i samych pracowników, organizację szkoleń. 

Może się wydawać, że trudniej to zrobić w małej firmie, w której trudno będzie zebrać grupę sprzedawców czy kierowników na szkolenie tak, by miało to ekonomiczny sens. Jak zatem sobie z tym radzić? 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]