Strategie

Automaty paczkowe rewolucjonizują handel

fot. East News

 

Są blisko domu i można z nich korzystać o dowolnej porze dnia i nocy. Automaty paczkowe podbijają serca Polaków i mogą stać się dodatkowym źródłem zarobku. 

W całej Polsce działa już ponad 4800 paczkomatów należących do firmy InPost. To więcej niż łączna liczba wszystkich placówek Poczty Polskiej. Tych jest 4600. A to nie jedyny operator tego typu urządzeń. – W placówkach pocztowych istnieje ryzyko kolejki, czyli strata czasu. Z kurierem trzeba się umawiać i być w domu w określonym przedziale godzinowym albo czekać na jego telefon i wtedy dopiero się z nim konkretnie umawiać. Automat jest wolny od tych wad. Kolejki to duża rzadkość, a w dodatku maszyny są dostępne całą dobę – komentuje Sebastian Starzyński, prezes firmy badawczej ABR Sesta. 

Potwierdzają to badania przygotowane przez Forum Konsumentów. Z automatów paczkowych skorzystało już niemal 70 proc. Polaków powyżej 18. roku życia. Co więcej, aż 81 proc. konsumentów, którzy użyli automatu, uznają je za potrzebne. Niemal 80 proc. ma do nich pozytywny stosunek. Negatywny – zaledwie 3 proc. 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?