Nowe Technologie

Warszawa na celowniku EY wavespace. To nowa przestrzeń dla technologii

fot. materiały prasowe

W Warszawie pojawi się nowe centrum innowacji i rozwoju - EY wavespace. To flagowy projekt jednej z największych firm doradczych na świecie.

Globalna sieć centrów EY wavespace łączy ekspertów z wielu dziedzin, wyjątkowe kompetencje i autorskie rozwiązania, tworząc interaktywne środowisko pracy, koncentrujące się na „disruptive growth”, strategiach usprawnień procesów oraz nowoczesnych technologiach.

- Żyjemy w czasach transformacji technologicznej. Zmiany związane z nowymi technologiami wpływają na wiele aspektów naszego życia przedefiniowując to jak funkcjonuje nasze otoczenie. Klienci oczekują dzisiaj całościowego podejścia do ich złożonych wyzwań i problemów biznesowych. Wiedzą, że zmiana, która czeka u progu jest koniecznością, a wyzwaniem jest „jak” jej dokonać. Odpowiadając właśnie na te wyzwania, EY stworzył globalną sieć 19 centrów innowacji i rozwoju - wavespace. Warszawa znalazła się w tym prestiżowym gronie, obok centrów w Nowym Jorku, Singapurze, Madrycie czy w Mediolanie. Bardzo nas to cieszy. Tym bardziej, że Polska została wybrana, dzięki naszym kompetencjom w zakresie IoT i Cyberbezpieczeństwa, ale także dzięki współpracy z ekosystemem start-upowym. Model naszej pracy z klientami ulega zmianie - nie jest to już typowe doradztwo, ale wspólna praca z klientem nad wypracowaniem konkretnych, najlepszych rozwiązań czy wdrożeń. – mówi Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

Centra wavespace są rozszerzeniem istniejącej sieci centrów innowacji EY, stworzonych z myślą o klientach, którzy stoją przed wyzwaniem i szansą jakie niosą cyfryzacja i przełomowe technologie. Wszystkie centra wavespace funkcjonują w oparciu o wspólną metodę pracy łączącą kompetencje EY w zakresie przełomowych technologii, takich jak: sztuczna inteligencja, automatyzacja procesów, blockchain, czy cyberbezpieczeństwo, z dogłębną wiedzą ekspertów EY na temat poszczególnych sektorów gospodarki.

Warszawski wavespace to innowacyjna przestrzeń, która w połączeniu z kompetencjami ekspertów EY umożliwia klientom korzystanie z całkowicie nowej formy usług doradczych. W EY wavespace eksperci EY wspólnie z klientami w ramach interaktywnych warsztatów pracują nad wykorzystaniem nowych technologii w procesach biznesowych - proponują i wypracowują rozwiązania dla największych wyzwań biznesowych a następnie je prototypują i testują. Pozwala to skrócić drogę i czas potrzebny na wypracowanie i wdrożenie rozwiązania.

Na światowej mapie centrów wavespace Warszawa wyróżnia się kompetencjami w dziedzinie internetu rzeczy, cyberbezpieczeństwa, otwartej innowacji i inteligentnej automatyzacji.

W ramach globalnej sieci wavespace multi-dyscypilnarne zespoły mogą jednocześnie, w różnych częściach świata, pracować nad wybranym zagadnieniem. W każdym centrum znajdują się studia projektowe, inkubatory technologiczne i ekspozycje typu showcase, które mają zapewnić klientom niezwykłe i autentyczne wrażenia z pracy i funkcjonowania nowych technologii. Wszystko po to, by pomóc klientom w wykorzystaniu przełomu technologicznego i wypracowaniu dedykowanych rozwiązań odpowiadających na ich największe wyzwania biznesowe.

- Centra EY wavespace rozsiane po całym globie tworzą jedną sieć. Dzięki temu, że są połączone, możemy dostarczyć naszym klientom w każdym miejscu na świecie najlepsze, co mamy, w całym EY. Dodatkowo, każdy ośrodek posiada swoją lokalną specjalizację. Naszą jest internet rzeczy, a także cyberbezpieczeństwo, otwarta innowacja oraz inteligentna automatyzacja. Pracujemy korzystając z metody Scan-Focus-Act, opartej o design thinking. Dzięki temu spoglądamy na wyzwania biznesowe w świeży sposób i otwieramy się na pomysły, które na co dzień są pomijane. Podczas warsztatów włączamy klientów w generowanie pomysłów oraz w prototypowanie i testowanie rozwiązań – mówi Artur Kozłowski, lider warszawskiego centrum EY wavespace.

- Praca z klientami w wavespace to sesje wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wspierające interaktywną i kreatywną pracę. Dzięki temu nasi klienci mogą „dotknąć” projektowanych rozwiązań, a nie tylko o nich posłuchać. Praca w wavespace przypomina metodę, w której początkowo opracowuje się podstawową wersję produktu, a następnie rozbudowuje ją o kolejne szczegóły. - dodaje Artur Kozłowski.

EY będzie dalej inwestować w rozwój obecnej sieci 19 flagowych centrów wavespace i rozszerzyć ją o kolejne placówki na całym świecie. Dziś centra wavespace znajdują się między innymi w: Seattle, Berlinie, Paryżu, Madrycie, Mediolanie, Nowym Jorku, rejonie zatoki San Francisco (San Francisco i Dolina Krzemowa), Londynie, Singapurze, Tel Awiwie, Hongkongu, i oczywiście w Warszawie w siedzibie EY przy Rondo ONZ 1.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty