Nieruchomości

Firmowe mieszkanie dla pracownika? Oto nowy projekt nieruchomościowy

fot. materiały prasowe

 Firma deweloperska Golub GetHouse zaprezentowała projekt Inspirentals. Będą to specjalne budynki mieszkaniowe przeznaczone pod roczny wynajem. Pierwsze dwa projekty ruszą w Warszawie.

W ramach projektu realizowane będą projekty w sektorze mieszkań na wynajem (Private Rented Sector), oferujące zakres udogodnień, dostępnych dla wszystkich mieszkańców. Pod marką Inspirentals Golub GetHouse zrealizuje m.in. warszawskie projekty Postępu Apartments (nazwa robocza) i Liberty Tower.

Obiekty będą przeznaczone zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Jak tłumaczyli na konferencji prasowej przedstawiciele Golub GetHouse, przedsiębiorstwa będą mogły wynając na specjalnych warunkach mieszkania, które następnie w ramach benefitów pracowniczych będzie można wynająć pracownikom.

– Marka Inspirentals powstała w wyniku analiz zjawisk społecznych i oczekiwań osób, poszukujących najbardziej komfortowych miejsc do zamieszkania. Jest odpowiedzią na trendy panujące na międzynarodowych rynkach nieruchomości, które coraz odważniej zaznaczają swoją obecność także w Polsce. Dzięki współpracy z naszymi amerykańskimi partnerami posiadamy dostęp do unikalnej wiedzy w zakresie realizacji nowoczesnych inwestycji z mieszkaniami na wynajem. W Stanach Zjednoczonych nasza firma od wielu lat realizuje i w pełni zarządza projektami PRS (Private Rented Sector), wywierającymi ogromny wpływ na kreowanie społeczności mieszkańców. Chcemy przenieść te doświadczenia na rynek polski, oczywiście uwzględniając przy tym wszelkie uwarunkowania lokalne. Obecnie w Warszawie mamy zabezpieczone grunty do realizacji ok. 1,5 tys. mieszkań na wynajem. W pierwszej kolejności, pod marką Inspirentals realizowane będą inwestycje Postępu Apartments i Liberty Tower – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Postępu Apartments to zespół czterech budynków połączonych szklanym sercem, zlokalizowanym w środkowej części nieruchomości z pełnym otwarciem na zielone patia. Wejście do budynków będzie prowadziło przez lobby z czynną całodobowo recepcją. W ramach projektu powstanie 371 jednostek mieszkalnych (o powierzchni od 26 do 71 m kw.), które wynajmowane będą z w pełni wyposażoną kuchnią, łazienką i zabudową meblową. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe pomieszczenia, inwestor zaoferuje pakiety wykończeniowe, na podstawie których najemcy będą mogli doposażyć mieszkanie poprzez leasing mebli.

Inwestycja zlokalizowana będzie na warszawskim Służewcu przy ul. Postępu, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum biurowego. Za jej projekt architektoniczny odpowiada pracownia Grupa 5 Architekci. Postępu Apartments to przede wszystkim liczne udogodnienia dla mieszkańców (zarówno te zlokalizowane wewnątrz budynków, jak i w ich bezpośrednim otoczeniu), stwarzające doskonałe warunki do integracji społeczności. Mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z: tarasów na dachu, siłowni ze strefą spa, pokoju TV, pokoju gier, wspólnej kuchni z tarasem, strefy chillout, czytelni, sali konferencyjnej z pełnym wyposażeniem biurowym czy punktu odbioru paczek. Ponadto, na parterze budynku od strony ulicy Postępu będzie znajdowało się zaplecze handlowo – usługowe z restauracjami, kawiarniami czy sklepami spożywczymi. Dodatkowo, teren zewnętrzny otaczający budynki został zaprojektowany tak, aby zaspokoić szeroki wachlarz potrzeb mieszkańców. Znajdzie się tam miejsce przeznaczone do wypoczynku (ławki, huśtawki, tereny zielone), oraz boisko do gry w bule, siatkówkę plażową i koszykówkę, a także zewnętrzna strefa cardio. Rozpoczęcie prac w ramach inwestycji zaplanowano na I kwartał 2020 r.

Drugim z projektów, realizowanych przez Golub GetHouse pod marką INSPIRENTALS jest 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower, który powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Inwestycja obejmuje realizację 42-kondygnacyjnej wieży wraz z 9-kondygnacyjnym podium i garażem podziemnym. W części wysokościowej budynku sięgającego aż 140 metrów, znajdzie się ponad 500 wykończonych apartamentów (powierzchnia od 32 do 132 m kw.), przeznaczonych na długoterminowy najem. Elementem wyróżniającym Liberty Tower będzie niezwykle szeroka gama udogodnień, dostępnych jako standard, dla każdego mieszkańca. W specjalnie zaaranżowanej strefie na 10. i 11. kondygnacji Liberty Tower znajdą się m.in. centrum fitness i strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także otwarta kuchnia, stwarzająca doskonałe warunki do wspólnego gotowania, jak również organizacji zamkniętych przyjęć. Co więcej, na dachu podium wieży znajdą się duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy z elementami małej architektury i strefami BBQ.

W Liberty Tower, oprócz apartamentów przeznaczonych na długoterminowy najem, znajdzie się także hotel Radisson RED. W hotelu, umiejscowionym w 9-kondygnacyjnym podium, zostanie zaaranżowanych 267 pokoi. W jego wnętrzach znajdzie się m.in. centrum konferencyjne, strefa fitness, restauracja, lobby bar oraz dedykowane strefy spotkań. Za projekt architektoniczny Liberty Tower odpowiada renomowana amerykańska pracownia architektoniczna Arquitectonica, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji zaplanowano na II kwartał 2020 r.

– Wprowadzając Inspirentals chcemy zaproponować zupełnie nową jakość obsługi. Budujemy mieszkania wraz z szeroką infrastrukturą udogodnień, wynajmujemy je i nimi w pełni zarządzamy. W sercu naszej marki jest społeczność. Tworząc wyjątkową przestrzeń wokół mieszkańców, umożliwiamy im zarządzanie wszystkimi aspektami ich życia. Odpowiadamy na ich potrzeby, dobierając odpowiednio usługi i udogodnienia. Równocześnie,  szanujemy indywidualność każdego członka naszej społeczności, tworząc przestrzeń do swobodnego rozwoju. Nie zamykamy się także na żadną z grup społecznych czy wiekowych. Charakter Inspirentals definiuje wielopokoleniowość – naszą ofertę adresujemy również do dojrzałych osób, które nie chcą być samotne, lecz  pragną uczestniczyć w życiu społeczności – dodaje Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse.

– W Polsce obserwujemy obecnie coraz większą dywersyfikację rynku mieszkaniowego, która jest efektem zachodzących zmian społecznych. Rozwój segmentu mieszkań na wynajem jest stymulowany głównie przez najmłodsze pokolenia i ich odmienne podejście do życia, ale trend ten nie dotyczy wyłącznie tej grupy. Zmiana podejścia do charakteru miejsca zamieszkania widoczna jest już u przedstawicieli wszystkich pokoleń. I choć większość zasobów mieszkaniowych nadal pozostaje w prywatnych rękach to sektor najmu instytucjonalnego będzie nabierał coraz większego rozpędu. Powodem nie jest wyłącznie trudność z otrzymaniem kredytu, ale położenie coraz większego nacisku na elastyczność w życiu prywatnym i zawodowym. Wybierając miejsce do życia millenialsi patrzą w pierwszej kolejności na koszty utrzymania, dostępność komunikacyjną, bliskość miejsc pracy, czystość okolicy czy dostęp do terenów zielonych. Decydując się na najem mają możliwość spełnienia tych potrzeb, a do tego zostawiają sobie możliwość szybkiej zmiany miejsca zamieszkania, która ma dla nich kluczowe znaczenie – mówi Przemysław Chimczak, założyciel think co. – real estate research lab.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]