Gospodarka

PFR uruchamia Centralny Dom Technologii [WIDEO]

fot. materiały prasowe

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju uruchamia Centralny Dom Technologii. Projekt powstanie przy ul. Kruczej w Warszawie.

Centralny Dom Technologii będzie przestrzenią, oferującą interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane będą cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy stanie się kluczowym miejscem w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii to także społeczność skupiająca entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. 

- Polski Fundusz Rozwoju, oprócz działalności inwestycyjnej i rozwojowej, aktywnie angażuje sięw inicjatywy na rzecz społeczności. CDT to projekt o bardzo dużym potencjale, który ma szansę wykształcić rzeszę przyszłych polskich innowatorów, dzięki naciskowi na interdyscyplinarną edukację i praktyczne zastosowanie nabywanej wiedzy. To przyszłość polskiej edukacji i baza dla rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o nowe technologie. Zależy nam, aby CDT był atrakcyjnym miejscem dla dzieci, rodziców, seniorów i nauczycieli z całej Polski - mówi Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Centralny Dom Technologii został stworzony by promować innowacyjny model nauczania, będący połączeniem wiedzy, kreatywności i praktycznego działania. Takie interdyscyplinarne kształcenie jest uzupełnieniem wiedzy nabywanej w tradycyjnych szkołach. Celem CDT jest tworzenie wzorców dla nowoczesnej edukacji w Polsce poprzez promowanie metodyki STEAM, za nazwą której stoją angielskie słowa: Science, Technology, Engineering, the Arts i Mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

Centralny Dom Technologii powstaje przy ul. Kruczej 50, w jednym z najbardziej symbolicznych budynków stolicy – zabytkowym Centralnym Domu Towarowym (dawny „CeDeT”, następnie znany jako „Smyk”). Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju, która angażuje się w wartościowe inicjatywy w obszarze edukacji, innowacji, kultury i sztuki.

- Centralny Dom Technologii to najważniejszy projekt Fundacji PFR, realizowany we współpracy merytorycznej z Departamentem Rozwoju Innowacji PFR. Chcemy, aby CDT był żywą społecznością, skupiającą osoby pochodzące z różnych grup i środowisk. W drugiej połowie lipca otwieramy nasze  drzwi i do końca wakacji będziemy organizować bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy także dorosłych i całe rodziny oraz technologicznych debiutantów - powidziała Agata Nałęcz, prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Od września w CDT, oprócz regularnych zajęć edukacyjnych, organizowane będą cykliczne wystawy tematyczne oraz wydarzenia specjalne dla sympatyków CDT.

- Do współtworzenia społeczności Centralnego Domu Technologii zapraszamy zarówno entuzjastów nowinek technologicznych jak i profesjonalistów. Chcemy aby CDT był miejscem inspirującym, otwartym i przyjaznym dla wszystkich odwiedzających, miejscem spotkań świata nauki, technologii i biznesu, gdzie realizowane będą rozmaite wartościowe inicjatywy społeczne nakierowane na technologiczny postęp - komentuje Agata Nałęcz.

- Do Centralnego Domu Technologii zapraszamy również startupy i wynalazców – chcemy organizować tu interaktywne wystawy polskich innowacji i pomóc młodym przedsiębiorcom w promocji ich rozwiązań. Dodatkowo tworzymy miejsce realizacji czołowych inicjatyw i programów PFR nakierowanych na rozwój ekosystemu startupów i rynku venture capital w Polsce. Społeczność CDT jest otwarta na startupy, meetupy branżowe i hackathony - zaznacza Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR.

Partnerem merytorycznym Centralnego Domu Technologii jest konsorcjum, w skład którego wchodzą: polski venture builder Daftcode, zajmujący się budowaniem i rozwijaniem biznesów technologicznych, startup edukacyjny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz stowarzyszenie Cyfrowy Dialog (dawniej Mistrzowie Kodowania).

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]