Nowe Technologie

Firma badawcza zacznie mierzyć skuteczność reklam na mobilnym Youtube

fot. Adobe Stock

Nielsen rozpoczął pomiar reklam Digital Ad Ratings w aplikacji mobilnej YouTube w 26 krajach, m.in. w Polsce.

Usługa ta, dostępna obecnie w 34 krajach, dotychczas realizowana w ramach platformy YouTube na komputerach i przeglądarkach mobilnych, zapewnia niezależny i wszechstronny pomiar odbiorców reklamy w Youtube na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Pomiar Digital Ad Ratings dla aplikacji mobilnej YouTube został uprzednio udostępniony w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2017 r., w Kanadzie i Japonii w październiku 2017 r., w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech w styczniu 2018 r. oraz w Australii i we Włoszech 1 września 2018 r. Teraz jest dostępny również w Polsce.

Dzięki rozszerzeniu pomiaru o aplikację mobilną Youtube w Polsce klienci Nielsen Digital Ad Ratings będą mieli dostęp do danych demograficznych dotyczących wieku i płci konsumentów wyświetlających reklamy w aplikacji mobilnej YouTube, a także zasięgu, częstotliwości  i GRP mierzonych kampanii. 

Pomiar reklam YouTube wykorzystuje spójną metodologię dla wszystkich wydawców mobilnych w Digital Ad Ratings. Umożliwia zarówno kupującym, jak i sprzedającym media wykorzystanie w pełni porównywalnych i deduplikowanych pomiarów w oparciu o identyfikację osób dla wszystkich wydawców - jest to kluczowy element w planowaniu i realizacji kampanii internetowych. 

Dzięki Nielsen Digital Ad Ratings wydawcy, reklamodawcy i agencje mediowe będą mogli lepiej zrozumieć odbiorców komunikacji reklamowej w YouTube z wykorzystaniem wskaźników porównywalnych do tych używanych w telewizji.

- Ponieważ coraz więcej osób ogląda wideo na platformach i urządzeniach cyfrowych, kompleksowy pomiar Nielsena w YouTube poprzez Digital Ad Ratings ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia pełnego obrazu konsumpcji mediów zwłaszcza, że YouTube stanowi dużą część mobilnej reklamy wideo podsumowuje Justyna Porębska, Digital Projects Manager, Nielsen.

Digital Ad Ratings jest jedynym na rynku niezależnym pomiarem kampanii, który można zrealizować na najważniejszych platformach, takich jak Facebook, Youtube i Google oraz platformach lokalnych wydawców.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]