Praca

KGHM i amerykańscy generałowie będą szkolić młodych Polaków

fot. MCP

KGHM rozpoczyna projekt szkolenia przyszłych liderów. Przy współpracy z amerykańską firmą Spectrum prowadzoną przez byłych generałów amerykańskiej armii jeszcze w sierpniu odbędzie się specjalny "bootcamp".

O szczegółach projektu przedstawiciele KGHM i Spectrum opowiedzili podczas konferencji prasowej zorganizowanej 11 czerwca. - Żeby wydostać się z "pułapki średniego rozwoju" Polska potrzebuje ludzi, którzy staną się liderami i pociągną za sobą innych - mówił Radosław Żydok, doradca prezesa zarządu, KGHM Polska Miedź.

W pierwszej turze w szkoleniu weźmie udział maksymalnie 30 osób w wieku 21-25 lat. Proces rekrutacji potrwa najbliższe 2-3 miesiące. Pierwszy "bootcamp" ma wystartować jeszcze w sierpniu.

- Szkoła jest otwarta dla młodych. Projekt finansowany jest przez KGHM. Chcemy, by pozyskana w ten sposób wiedza była przez naszych przyszłych liderów spożytkowana dla dobra polskiego państwa - dodał Żydok.

Podczas konferencji głos zabrali także przedstawiciele Grupy Spectrum. - Jestem zdania, że do rozwoju potrzebna jest ciągła nauka. Zawsze możemy się dowiedzieć czegoś więcej. Tego chcemy nauczyć przyszłych liderów - powiedział Andrew J. Campbell, prezes wykonawczy Grupy Spectrum.

Jak zaznaczył, w ciągu ostatnich miesięcy wraz z innymi przedstawicielami firmy poznali Polskę i jej historię. - To wyjątkowe miejsce. Dokonaliście wielkiego postępu po odzyskaniu niezależności i wybraliście słuszny kierunek rozwoju. Dziś chcemy wam pomóc w tworzeniu liderów, którzy pokierują dalszym rozwojem Polski - zadeklarował.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]