Praca

KGHM i amerykańscy generałowie będą szkolić młodych Polaków

fot. MCP

KGHM rozpoczyna projekt szkolenia przyszłych liderów. Przy współpracy z amerykańską firmą Spectrum prowadzoną przez byłych generałów amerykańskiej armii jeszcze w sierpniu odbędzie się specjalny "bootcamp".

O szczegółach projektu przedstawiciele KGHM i Spectrum opowiedzili podczas konferencji prasowej zorganizowanej 11 czerwca. - Żeby wydostać się z "pułapki średniego rozwoju" Polska potrzebuje ludzi, którzy staną się liderami i pociągną za sobą innych - mówił Radosław Żydok, doradca prezesa zarządu, KGHM Polska Miedź.

W pierwszej turze w szkoleniu weźmie udział maksymalnie 30 osób w wieku 21-25 lat. Proces rekrutacji potrwa najbliższe 2-3 miesiące. Pierwszy "bootcamp" ma wystartować jeszcze w sierpniu.

- Szkoła jest otwarta dla młodych. Projekt finansowany jest przez KGHM. Chcemy, by pozyskana w ten sposób wiedza była przez naszych przyszłych liderów spożytkowana dla dobra polskiego państwa - dodał Żydok.

Podczas konferencji głos zabrali także przedstawiciele Grupy Spectrum. - Jestem zdania, że do rozwoju potrzebna jest ciągła nauka. Zawsze możemy się dowiedzieć czegoś więcej. Tego chcemy nauczyć przyszłych liderów - powiedział Andrew J. Campbell, prezes wykonawczy Grupy Spectrum.

Jak zaznaczył, w ciągu ostatnich miesięcy wraz z innymi przedstawicielami firmy poznali Polskę i jej historię. - To wyjątkowe miejsce. Dokonaliście wielkiego postępu po odzyskaniu niezależności i wybraliście słuszny kierunek rozwoju. Dziś chcemy wam pomóc w tworzeniu liderów, którzy pokierują dalszym rozwojem Polski - zadeklarował.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty