Handel

Bezobsługowy sklep przyszłości rusza w Polsce. Znamy lokalizację

fot. materiały prasowe

Take&GO, czyli polska odpowiedź na Amazon Go jeszcze w czerwcu wystartuje w Polsce. Jak wynika z informacji portalu My Company Polska, pierwszy sklep ruszy w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej 13.

Za projektem stoi firma technologiczna Surge Cloud. Pierwsza placówka w Poznaniu będzie miała testowy charakter, ale planowane są kolejne otwarcia - m.in. w Warszawie.

Sklep Take&GO opiera się na podobnych rozwiązaniach technologicznych, jak w przypadku sklepów Amazon Go uruchamianych w Stanach Zjednoczonych. Klient będzie mógł wejść do placówki dzięki aplikacji mobilnej. Następnie może zrobić zakupy i wyjść ze sklepu - bez kasowania towarów. Systemy samodzielnie wykryją, które produkty zostały zabrane z półki, a następnie podczas wyjścia pobiorą stosowną kwotę z konta klienta.

Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii opartych na RFID, a także na personalizowanych ekranach i kamerach CCTV. Płatności będą możliwe dzięki wykorzystaniu technologii PayPass. Jak zadeklarował Jacek Spychała, CCO Take&GO w Surge Cloud podczas prezentacji konceptu w trakcie Kongresu Rynku FMCG, sklep będzie charakteryzował się także dynamiczną cenówką. Systemy AI zbadają historię zakupową klienta i dostosują promocje pod jego konkretne potrzeby.

Placówka będzie otwarta przez cały tydzień. Znajdzie się w niej około 1000 SKU - głównie artykułów spożywczych. Nie będzie w nim alkoholu ani papierosów.

Koncept sklepów bez obsługi to wciąż nowatorski projekt. Jednym z pionierów jest gigant e-commerce, firma Amazon. W USA działa już kilkanaście placówek.

 

 

 

 

 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]