Wydarzenia

Kongres HR Spółek Giełdowych SEG odbył się już po raz ósmy!

24-25 kwietnia br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkali się przedstawiciele działów personalnych polskich spółek giełdowych, aby porozmawiać o problemach i wyzwaniach dotyczących zarządzaniem zasobami ludzkimi, z którymi HR’owcy spotykają się w codziennej pracy. 

– Dyskutowaliśmy o projektach, które odzwierciedlają rewolucję technologii cyfrowej, pracę nad kulturą organizacji i rozwojem pracowników. Wiele uwagi poświęciliśmy też zmianom regulacyjnym, próbując odpowiedzieć, które już teraz wymagają opracowania odpowiednich rozwiązań HR – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu w Stowarzyszeniu Emitentów Giełdowych. 

Program pierwszego dnia Kongresu podzielony był na 3 bloki tematyczne – motywacja pracowników, zmiany regulacyjne dotyczące pracowników i pracodawców oraz technologia i cyfryzacja w obszarze HR. 

Drugiego dnia odbyły się dwie tury warsztatów tematycznych, które dotyczyły problematyki takich zagadnień, jak: odpowiedzialność podmiotów zbiorowych: rola HR w wykazywaniu należytej staranności; programy motywacyjne i systemy kafeteryjne – kontrowersje wokół opodatkowania i oskładkowania; Narzędzia doskonalenia zawodowego pracowników w procesach transformacji cyfrowej organizacji; Świadczenia pozapłacowe to dla firmy opłacalna inwestycja; Pracownicze Plany Kapitałowe- prosto i wygodnie; Jak budować zaangażowanie pracowników wykorzystując cyfrowe narzędzia HR?; Zabezpieczenie przed roszczeniami o mobbing i dyskryminację

– Problematyka mobbingu i dyskryminacji jest stale obecna w obszarach HR. Sprzyja temu nie tylko większa świadomość pracowników tego, czego mogą oczekiwać od szefów, przełożonych i współpracowników, ale także widoczne działania firm, które coraz częściej prowadzą swój biznes w taki sposób, aby oprócz wypełnienia wymagań prawnych, dodać coś od siebie – mówi Grzegorz Ruszczyk, radca prawny, partner w Kancelarii Raczkowski Paruch.– Nie oznacza to, że wszystko już zostało zrobione. Pojawiające się zarzuty pracowników co do sposobu ich traktowania pokazują, że walka ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji trwa. Kluczowe jest więc, aby odpowiednio przygotować firmy do poradzenia sobie z tymi zjawiskami w momencie, kiedy będą one wykryte. Potrzebne jest też odejście od niejednokrotnie sygnalizowanej „zmowy milczenia” – zgłoszenie przełożonym, że kolega lub koleżanka traktuje mnie lub inną osobę nieodpowiednio nie może być traktowane jako społecznie nieakceptowany donos. Jest obowiązkiem – podkreśla Grzegorz Ruszczyk.

OrganizatoremKongresu było Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Benefit Systems, CRIDO, Extended Tools, Kancelaria Kochański i Partnerzy, Olesiński i Wspólnicy oraz Kancelaria Raczkowski Paruch jako Partnerzy; APN Promise oraz Unicomp-WZA jako Partnerzy Technologicznii oraz PKO TFI jako Partner Instytucjonalny.

Więcej na  www.seg.org.pl

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?