Know how

IT w firmie? To coraz prostsze

mat. prasowe

Choć infrastruktura informatyczna w wielu firmach staje się  coraz bardziej złożona, na szczęście nie oznacza to, że będzie  też skomplikowana w obsłudze. Dziś coraz więcej firm proponuje rozwiązania, dzięki którym nawet małe przedsiębiorstwa mogą skorzystać z nowoczesnych rozwiązań w prosty sposób.

Stwierdzenie, że jesteśmy świadkami rewolucji informatycznej to wyświechtany frazes. Mówi się o tym od 40 lat, bo przecież taką  rewolucją było pojawienie się w wielu domach relatywnie tanich komputerów. Teraz jednak chodzi o coś innego: o prostotę. Zaczynamy na ogromną skalę upraszczać procesy związane z wykorzystaniem sprzętu komputerowego. Przykłady? Zamiast zestawu: drukarka, skaner i kopiarka mamy teraz jedno uniwersalne urządzenie. Zamiast prostego routera, możemy mieć łatwe w obsłudze urządzenie, które pełni też funkcję dysku sieciowego, serwera druku i systemu multimedialnego, a przy okazji zarządza dostępami do poszczególnych plików oraz odpowiada za obsługę wewnętrznej łączności w firmie, czy też prowadzonego za pomocą kamer monitoringu.

Jak skorzystać z dobrodziejstw takich rozwiązań? To nie trudne. W tym drugim przypadku wystarczy wybrać router z odpowiednim oprogramowaniem i potrzebnymi złączami. W małej firmie takie urządzenie sprawdzi się znakomicie: zapewni sprawny dostęp do internetu, a przy okazji – dzięki wejściu USB – pozwoli niewielkim kosztem stworzyć namiastkę prawdziwego dysku sieciowego (tzn. NAS), dają dostęp do zapisanych na nim plików osobom pracującym w firmie. 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]