TEMAT NUMERU

50 najpopularniejszych YouTuberów

mat. Prasowe

Prowokują, komentują, grają, eksperymentują, rozśmieszają i przekraczają kolejne  granice absurdu. I choć wydaje się, że to wszystko zabawa, polscy youtuberzy zarabiają miliony, a ich kanały to prawdziwe przedsiębiorstwa. Oto ranking  50 najpopularniejszych youtuberów w Polsce.


Jak stworzyliśmy ranking? Z serwisu Social Blade, który zbiera statystyki stron społecznościowych pobraliśmy dane dotyczące subskrypcji i liczby wyświetleń polskich kanałów na YouTube. Nie braliśmy pod uwagę kanałów telewizyjnych oraz kanałów agregujących treści innych: np. z bajkami dla dzieci czy muzyką. Chodziło nam o oryginalną, autorską twórczość. Każdej z tych danych przypisaliśmy wagę. Nieco większe znaczenie w rankingu ma więc liczba wyświetleń, mniejszą liczba subskrypcji. Uznaliśmy, że nie każdy, kto zasubskrybuje koniecznie obejrzy dany film. Oczywiście z każdym dniem, te liczby systematycznie rosną.

 

1. AbstrachujeTV

subskrypcje: 3,3 mln

wyświetlenia: 1,05 mld

Zaczynali od krótkich skeczy o tym,  co mówią studenci, dresiarze czy blogerki. Dzisiaj prowadzą już małą e-korporację z kilkunastoma kanałami, własną marką odzieżową i produkcją treści wideo w sieci. Za sukcesem Abstrachuje stoi Robert Pasut, Cezary Jóźwik i Rafał Masny. Trzech kumpli z których tylko jeden skończył studia. Kiedy w 2012 r. założyli swój pierwszy kanał umówili się, że jeśli po kilku tygodniach nie będą mieli 100 tys. wyświetleń, zwijają biznes. Okazało się, że już po siedmiu dniach ich produkcje obejrzało 0,5 mln widzów. 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?