Wydarzenia

Firma rodziną silna

Performance "W rodzinnym zwierciadle" (fot. mat. prasowe)

Rodzinne wartości zwiększają wartość biznesów rodzinnych – uznali uczestnicy VI Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, który odbył się w dniach 18-19 marca w Poznaniu.

Na VI Międzynarodowym Kongresie Firm Rodzinnych spotkało się ponad 350 członków biznesów rodzinnych z Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Szwajcarii i Węgier oraz ok. 50 ekspertów, którzy na co dzień wspierają przedsiębiorców. 
Przedstawiono najważniejsze trendy i wyzwania czekające rynek przedsiębiorczości rodzinnej (dużo uwagi poświęcono na przykład nowej ustawie nt. zarządu sukcesyjnego).  Kongres obfitował w panele dyskusyjne i praktyczne warsztaty tematyczne. Podpisano konstytucję jednej z rodzin biznesowych.

Była też niespodzianka – performance „W rodzinnym zwierciadle”, w którym zagrali aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu. – Chcieliśmy pokazać jakie emocje towarzyszą rodzinom biznesowym. Scenariusz przedstawienia napisali nasi eksperci. A tak naprawdę samo życie! – mówi dr Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego (IBR), która obok prof. Macieja Stradomskiego, przewodniczącego Rady Programowej IBR moderowała kongres.

Instytut Biznesu Rodzinnego realizując swoją misję wspierania rozwoju i sukcesji polskich przedsiębiorców rodzinnych ma jasny cel organizacji kongresu: przekazać najlepszą nie tylko na polskim, ale i na europejskim rynku wiedzę o skutecznym prowadzeniu biznesu jako rodzina. 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty