Raport: Auto w firmie

Nowości Poznań Motor Show

fot. mat. prasowe

Co roku Poznań przyciąga tysiące fanów motoryzacji, którzy w jednym miejscu mogą podziwiać dziesiątki nowych aut.

Targi motoryzacyjne w stolicy Wielkopolski mają bogatą tradycję, sięgającą jeszcze czasów PRL. Triumfy święciły także pod koniec lat 90., gdy tłumnie zjeżdżali tu importerzy, chcący w targowych pawilonach zaprezentować najciekawsze konstrukcje i świeżutkie nowości. Nie inaczej będzie w tym roku, bo Poznań  Motor Show ponownie stał się jednym z najważniejszych wydarzeń polskiej branży motoryzacyjnej. Producenci samochodów dbają, by odwiedzający targi mogli w jednym miejscu zobaczyć wszystko, co w danym momencie najlepsze do zaprezentowania. 

Mitsubishi

Kluczową premierą japońskiej marki będzie ASX 2020, czyli popularny SUV, który przeszedł właśnie gruntowną modernizację. Światowa premiera tego modelu miała miejsce podczas salonu samochodowego w Genewie na początku marca. Co nowego znajdziemy w modelu po liftingu? To mocniej pochylona pokrywa silnika, diodowe reflektory i zderzak o zmienionym wyglądzie, m.in. z chromowanymi wstawkami. Z tyłu z kolei nowością są lampy, także diodowe, oraz zderzak z dodatkową, dolną osłoną. 

W kabinie pojawił się nowy multimedialny system z 8-calowym, dotykowym ekranem oraz nawigacją TomTom, która potrafi przekazywać kierowcy informacje o ruchu na drodze, dzięki czemu lepiej wyznacza najszybszą drogę do celu. Mitsubishi zapowiada też, że z modelem ASX będzie współgrała aplikacja, dzięki której będzie można połączyć się z autem i za pomocą smartfona sprawdzić takie informacje, jak np. ilość paliwa w zbiorniku czy terminy wymaganych przeglądów. 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?