Raport: Auto w firmie

Obsługa floty może być prosta

rys. Rafał Szczepaniak

W ostatnim czasie firmy leasingowe i dilerzy wręcz stają na głowie, by zaoferować klientom jak najwięcej usług dodatkowych. W ramach stosownej opłaty biorą na siebie większość uciążliwych obowiązków związanych z eksploatacją auta.

Na osobie nadzorującej firmowe samochody spoczywa duża odpowiedzialność. Auto jest w tym przypadku narzędziem pracy, ewentualnie częścią wynagrodzenia, dzięki której firma docenia pracowników – w obu przypadkach eksploatacja pojazdu powinna być bezproblemowa. Osoba odpowiedzialna za flotę musi dbać, by auta były w dobrym stanie i gotowe do jazdy, pamiętać o ubezpieczeniach, przeglądach, wymianie opon, hamulców i inny podzespołów oraz płynów eksploatacyjnych. Trzeba rozliczać wydatki na paliwo, parkingi, płatne drogi, dbać – jeśli to konieczne – o prowadzenie kilometrówki. 

Dotyczy to również niewielkich przedsiębiorstw, bo nawet małą flotą, składającą się z kilku pojazdów, ktoś przecież powinien się zaopiekować. Nie musi to być jednak wcale pracownik firmy. Obecnie coraz częściej aut nie kupuje się na własność, a jedynie wynajmuje, by z nich korzystać. Są traktowane jako usługa. I „sprzedawane” w pakiecie z serwisem i obsługą eksploatacyjną. 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]