Raport: Auto w firmie

Nowe auto co trzy lata

rys. Rafał Szczepaniak

Najłatwiej samochód do firmy jest kupić za gotówkę. Problem powstaje, gdy jej nie mamy. Wtedy najlepszy jest leasing albo wynajem długoterminowy.  Dziś już mała firma może mieć ofertę taką jak średnie przedsiębiorstwo kilka lat temu. To najmniejsi teraz napędzają rynek. Na co uważać?

Dostępne na co dzień „cztery kółka” są w biznesie oczywiście ciągle bardzo ważne. Lecz przedsiębiorcy mają dziś spory wybór metod sfinansowania firmowego samochodu: za gotówkę, na kredyt, biorąc go w leasing albo najem długoterminowy. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety. I nie ma uniwersalnej recepty, który jest najlepszy. Ostateczna decyzja to wypadkowa potrzeb danego przedsiębiorcy i jego możliwości. 

Najtaniej i najprościej

Jeśli wziąć pod uwagę tylko cenę, oczywiście nie ma tańszej i prostszej metody sfinansowania auta jak kupienie go za gotówkę. Wystarczy wybrać model, skonfigurować wyposażenie, zapłacić i już. Problem w tym, że firmy często cierpią na przynajmniej chwilowe problemy z gotówką i wcale im się nie uśmiecha dodatkowo się jej pozbywać. A co, jeśli muszą nabyć kilka pojazdów? Wówczas związane z tym wydatki mogą przewyższać ich możliwości. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?