Liderzy

Matki, Polki, milionerki

fot. EastNews

Pod koniec lutego okazało się, że Polka, Marta Krupińska, została nową szefową Google Campus w Londynie. Pokieruje programami Google’a przeznaczonymi dla startupów z Wielkiej Brytanii. 

Jak czuje się kobieta w biznesie? Nawet w Londynie łatwo nie jest. – Oczywiście, że pojawiają się uprzedzenia. Jeśli jesteś jedyną kobietą na spotkaniu funduszu i masz poczucie, że nie jesteś słyszana albo że bywasz niewidzialna – tłumaczyła Krupińska. Ale gigant z Mountain View najwyraźniej lubi kobiety na kierowniczych stanowiskach. A w szczególności polskie kobiety. Krupińska jest już przecież drugą Polką, która zarządza centrami Google’a. Od sierpnia zeszłego roku szefową warszawskiego Campusu jest Agnieszka Hryniewicz-Bieniek. Do tej listy można jeszcze dodać Susan Wojcicki, Amerykankę z polskimi korzeniami, u której w garażu Larry Page i Sergey Brin zakładali Google’a. Wojcicki była dokładnie 16. osobą zatrudnioną przez firmę. To ona stała za jej kolejnymi usługami: Google Images, Books, Video. Dzisiaj kieruje YouTube, którego Google kupił dekadę temu za 1,65 mld dol. 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?