Finanse

Startuje ogólnopolski cykl kongresów dyrektorów finansowych

W Sopocie 21 marca zostanie zainaugurowany kolejny cykl ogólnopolskich kongresów dyrektorów finansowych, który następnie zawita do Poznania, Krakowa oraz Wrocławia. Finałowy kongres odbędzie się 25 września w Warszawie, gdzie w trakcie uroczystej gali poznamy laureatów XIV edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Po raz drugi organizatorzy wręczą również specjalne wyróżnienia Digital Finance Award. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań jest cyfryzacja i robotyzacja biznesu z punktu widzenia CFO.

Inicjatywa Dyrektor Finansowy Roku to największy i najdłużej organizowany w Polsce projekt skierowany do społeczności osób zarządzających finansami przedsiębiorstw. W trakcie prezentacji i paneli dyskusyjnych wybitni eksperci wraz z przedstawicielami biznesu będą analizować wyzwania, jakie firmy muszą podejmować w codziennej pracy, oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami w takich tematach, jak: Eksperyment fiskalny w czasach globalnej dekoniunktury; Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? Realia polskiego biznesu; Diabeł ubiera się u Prady, finanse ubierają się w Trade Finance! Jak innowacyjnie i bezpiecznie finansować biznes; Dotacje i ulga na B+R, czyli miliardy, po które się nie zgłaszamy; Kamienie milowe na drodze do PPK w firmie; Odpowiedzialność merytoryczna i społeczna CFO przy budowaniu bezpieczeństwa finansowego pracowników; Jak przyspieszyć wzrost w MSP – czyli co łączy dyrektora finansowego i kierowcę rajdowego. Głównym tematem przewodnim całego projektu DFR jest cyfryzacja oraz robotyzacja biznesu z punktu widzenia tzw. CFO 4.0.

Gościem specjalnym spotkań regionalnych będzie Vadym Melnyk – CEO & Founder firmy Cervi Robotics zajmującej się tworzeniem i produkcją robotów oraz dronów, m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, największych korporacji oraz startupów z całego świata. W swoim wystąpieniu „Will Robots Take My Job?” zaprezentuje mechanizmy inwestowania w nowe technologie oraz podpowie, jak budować przewagę konkurencyjną (m.in.: Digital Transformation, Blue Ocean i From Zero to One).

Udział w kongresach jest bezpłatny dla dyrektorów finansowych oraz osób nadzorujących finanse firm. Rejestracji można dokonać na oficjalnej stronie internetowej projektu: www.dyrektorfinansowyroku.pl.

Sopot – 21 marca, hotel Sheraton, ul. Powstańców Warszawy 10

Poznań – 28 marca, hotel Andersia, Plac Andersa 3

Kraków – 11 kwietnia, hotel Sheraton, ul. Powiśle 7

Wrocław – 9 maja, hotel DoubleTree by Hilton, ul. Podwale 84

Warszawa – 25 września, hotel InterContinental, ul. Emilii Plater 49

Ogólnopolski cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, organizowanym pod patronatem „My Company Polska” z inicjatywy Grupy Euler Hermes, we współpracy z ACCA oraz CIGE. Jego nadrzędnym założeniem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz dyskusji merytorycznych. Partnerami projektu są: Grant Thornton, mBank, PFR TFI oraz Union Investment TFI.

Nr 3 (42) MARZEC 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę