Finanse

Startuje ogólnopolski cykl kongresów dyrektorów finansowych

W Sopocie 21 marca zostanie zainaugurowany kolejny cykl ogólnopolskich kongresów dyrektorów finansowych, który następnie zawita do Poznania, Krakowa oraz Wrocławia. Finałowy kongres odbędzie się 25 września w Warszawie, gdzie w trakcie uroczystej gali poznamy laureatów XIV edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Po raz drugi organizatorzy wręczą również specjalne wyróżnienia Digital Finance Award. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań jest cyfryzacja i robotyzacja biznesu z punktu widzenia CFO.

Inicjatywa Dyrektor Finansowy Roku to największy i najdłużej organizowany w Polsce projekt skierowany do społeczności osób zarządzających finansami przedsiębiorstw. W trakcie prezentacji i paneli dyskusyjnych wybitni eksperci wraz z przedstawicielami biznesu będą analizować wyzwania, jakie firmy muszą podejmować w codziennej pracy, oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami w takich tematach, jak: Eksperyment fiskalny w czasach globalnej dekoniunktury; Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? Realia polskiego biznesu; Diabeł ubiera się u Prady, finanse ubierają się w Trade Finance! Jak innowacyjnie i bezpiecznie finansować biznes; Dotacje i ulga na B+R, czyli miliardy, po które się nie zgłaszamy; Kamienie milowe na drodze do PPK w firmie; Odpowiedzialność merytoryczna i społeczna CFO przy budowaniu bezpieczeństwa finansowego pracowników; Jak przyspieszyć wzrost w MSP – czyli co łączy dyrektora finansowego i kierowcę rajdowego. Głównym tematem przewodnim całego projektu DFR jest cyfryzacja oraz robotyzacja biznesu z punktu widzenia tzw. CFO 4.0.

Gościem specjalnym spotkań regionalnych będzie Vadym Melnyk – CEO & Founder firmy Cervi Robotics zajmującej się tworzeniem i produkcją robotów oraz dronów, m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, największych korporacji oraz startupów z całego świata. W swoim wystąpieniu „Will Robots Take My Job?” zaprezentuje mechanizmy inwestowania w nowe technologie oraz podpowie, jak budować przewagę konkurencyjną (m.in.: Digital Transformation, Blue Ocean i From Zero to One).

Udział w kongresach jest bezpłatny dla dyrektorów finansowych oraz osób nadzorujących finanse firm. Rejestracji można dokonać na oficjalnej stronie internetowej projektu: www.dyrektorfinansowyroku.pl.

Sopot – 21 marca, hotel Sheraton, ul. Powstańców Warszawy 10

Poznań – 28 marca, hotel Andersia, Plac Andersa 3

Kraków – 11 kwietnia, hotel Sheraton, ul. Powiśle 7

Wrocław – 9 maja, hotel DoubleTree by Hilton, ul. Podwale 84

Warszawa – 25 września, hotel InterContinental, ul. Emilii Plater 49

Ogólnopolski cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, organizowanym pod patronatem „My Company Polska” z inicjatywy Grupy Euler Hermes, we współpracy z ACCA oraz CIGE. Jego nadrzędnym założeniem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz dyskusji merytorycznych. Partnerami projektu są: Grant Thornton, mBank, PFR TFI oraz Union Investment TFI.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]