Pasje

Jestem dzieckiem milionera

Fot. Forum; East News

Jedni stawiają na własny biznes, bo mają dość ogrzewania się w blasku fortuny swoich rodziców. Inni wchodzą w ich buty i przejmują firmy warte miliardy złotych. Kim są dzieci najbogatszych ludzi w Polsce?

Wstają o której chcą, śniadanie popijają lampką szampana, potem fryzjer albo kosmetyczka, ploteczki z koleżankami, a wieczorem impreza w klubie. W życiu zajmują się tym, co potrafią najlepiej, czyli wydawaniem pieniędzy. Chwalą się zdjęciami z wakacji na jachcie ojca albo narzekają, że tata kupił sobie nowe ferrari, a im dał tylko mercedesa. Tak powinno wyglądać życie pięknych i bogatych dzieci milionerów. Nic bardziej mylnego. Oto, jak naprawdę żyją synowie i córki najbogatszych ludzi w kraju. 

W imię ojca i syna

Piotrowi Voelkelowi z rodzinną fortuną będzie kojarzyć się przede wszystkim sauna. To tam parę lat temu jego ojciec spytał go wprost, czy jest gotów przejąć po nim biznes, czy ma szukać kogoś innego na stanowisko prezesa. Młody Voelkel zgodził się bez wahania. I tak dokładnie z okazji Dnia Dziecka ojciec przekazał mu w prezencie producenta mebli VOX z Poznania. Biznes wart kilkaset milionów złotych. Ale nie można powiedzieć, że Voelkel junior na taki gest sobie nie zasłużył. 

Jeszcze w podstawówce ojciec wysyłał go do swoich fabryk. Młody chłopak chciał przeniknąć do firmy anonimowo, bo nie chciał taryfy ulgowej od pracowników swojego ojca. Wspomina, że ubrał się w roboczy kombinezon, nikomu się nie przedstawił i wszedł na halę. Trafił na stanowisko pilarza. Tam ciął deski do produkcji mebli. Ale kamuflaż na długo nie wystarczył, bo już po minucie jeden z pracowników go zdemaskował. „Ty to młody Voelkel jesteś!” – wykrzyknął i odarł z anonimowości syna prezesa. Ale nawet już pod oficjalnym imieniem i nazwiskiem współpracownicy nie obchodzili się z nim jak z jajkiem. Voelkel przeszedł przez wszystkie stanowiska w rodzinnej firmie. Piłował, frezował, pakował kawałki mebli w drewniane pudełka i wysyłał w świat. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty