Finanse

Nowa oferta faktoringowa dla MSP w Polsce

Fot. Adobe Stock

Grupa Ferratum wprowadza na polski rynek własną markę Ferratum Business, świadczącą usługi finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Ferratum Business rozpoczyna działalność w Polsce od zaoferowania małym i średnim firmom usługi finansowania faktur w formie cichego faktoringu. Finansowanie będzie można uzyskać na 30, 60 lub 90 dni dla faktur w wysokości od 4 do 400 tys. zł.

Scott Donnelly, Business Unit Director for SME Lending w Grupie Ferratum, podkreśla: – Polski rynek usług finansowania faktur jest niezwykle ciekawy i dynamiczny, ale jednocześnie według nas brakuje ciągle oferty dla nieco bardziej dojrzałych firm z fakturami do 450 tys. zł. Ferratum Business ma zamiar zmienić ten stan rzeczy, wwchodząc na rynek z ofertą dostosowaną do tego segmentu rynku. Widzimy znaczący potencjał w oferowaniu klientom z sektora MSP elastyczności, jaką daje szybkie i proste finansowanie, zapewniające pokrycie krótkoterminowych potrzeb związanych z utrzymaniem płynności finansowej.

Polska jest już dziewiątym krajem, w którym dostępna będzie marka Ferratum Business. Wcześniej, od 2012 r., Grupa Ferratum rozwijała w naszym kraju działalność w obszarze pożyczek konsumenckich. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?