Liderzy

Głodni świata

Moim celem jest zachęcanie młodych ludzi do działania – mówi Joanna Berenika Grabowska. Obok niej (od lewej): Tomek Obremski, Maciej Lipiński, Adam Wojnarowski, Łukasz Karsznicki. Fot. Filip Miller

Cel członków Forum Młodych Dyplomatów jest jasny: chcą w przyszłości mieć wpływ na to, co się dzieje na świecie i jaką pozycję zajmuje w nim Polska. 

Forum Młodych Dyplomatów zrzesza ludzi zainteresowanych polityką międzynarodową i dyplomacją. Swoją oficjalną misję ujmują tak: „kreowanie i kształcenie przyszłych liderów, którzy poprzez swoje działania zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej”. 

– Jesteśmy najstarszą i największą organizacją pożytku publicznego zajmującą się dyplomacją – mówi Joanna Berenika Grabowska, przewodnicząca zarządu FMD. I podkreśla: – Z zasady jesteśmy apolityczni, wierzymy, że dyplomata reprezentuje wyłącznie swoje państwo. 

Joanna Berenika studiuje prawo i skończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, robi też magisterium z analizy danych na SGH. Z Forum związała się przed czterema laty. W listopadzie 2017 r. została przewodniczącą FMD, ale wcześniej zasiadała we władzach jego warszawskiego oddziału. – Moim celem jest aktywny wkład w budowanie społeczeństwa polskiego i zachęcanie innych do zainteresowania się otaczającym światem. Zachęcanie młodych ludzi do działania, często bardzo utalentowanych, którzy nierzadko jeszcze nie widzą swojego potencjału – mówi. – Poprzez działanie poznajemy lepiej świat i siebie. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Nr 5 (44) MAJ 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty