Liderzy

Głodni świata

Moim celem jest zachęcanie młodych ludzi do działania – mówi Joanna Berenika Grabowska. Obok niej (od lewej): Tomek Obremski, Maciej Lipiński, Adam Wojnarowski, Łukasz Karsznicki. Fot. Filip Miller

Cel członków Forum Młodych Dyplomatów jest jasny: chcą w przyszłości mieć wpływ na to, co się dzieje na świecie i jaką pozycję zajmuje w nim Polska. 

Forum Młodych Dyplomatów zrzesza ludzi zainteresowanych polityką międzynarodową i dyplomacją. Swoją oficjalną misję ujmują tak: „kreowanie i kształcenie przyszłych liderów, którzy poprzez swoje działania zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej”. 

– Jesteśmy najstarszą i największą organizacją pożytku publicznego zajmującą się dyplomacją – mówi Joanna Berenika Grabowska, przewodnicząca zarządu FMD. I podkreśla: – Z zasady jesteśmy apolityczni, wierzymy, że dyplomata reprezentuje wyłącznie swoje państwo. 

Joanna Berenika studiuje prawo i skończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, robi też magisterium z analizy danych na SGH. Z Forum związała się przed czterema laty. W listopadzie 2017 r. została przewodniczącą FMD, ale wcześniej zasiadała we władzach jego warszawskiego oddziału. – Moim celem jest aktywny wkład w budowanie społeczeństwa polskiego i zachęcanie innych do zainteresowania się otaczającym światem. Zachęcanie młodych ludzi do działania, często bardzo utalentowanych, którzy nierzadko jeszcze nie widzą swojego potencjału – mówi. – Poprzez działanie poznajemy lepiej świat i siebie. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty