Liderzy

Finanse to ciągły trening

Klaudiusz Sytek. Fot. Puls Biznesu

Należąca do Klaudiusza Sytka Grupa Aforti nie zwalnia. W 2018 r. kupiła większościowe udziały w windykacyjnym LifeBelt i rusza dalej na południe Europy. Sytek ma podstawy do ogłoszenia sukcesu, ale woli o nim nie mówić, nawet nie myśleć. Trzeba być pokornym,  także w biznesie – twierdzi. 

Liczby jednak mówią same za siebie. Porównajmy choćby trzy pierwsze kwartały 2018 r. z analogicznym okresem rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży (netto) kierowanej przez Klaudiusza Sytka Grupy Aforti (usługi pożyczkowe, faktoringowe i windykacyjne dla MSP, zarządzanie internetową platformą wymiany walut) wzrosły o ponad 200 proc. Ze 121,7 mln zł skoczyły do niemal 365,73 mln. Jej zysk netto zwiększył się z 1,12 do 1,24 mln zł. A sama tylko należąca do niej spółka Aforti Exchange (wymiana walut online dla firm) odnotowała na krajowej platformie wzrost obrotu o prawie 210 proc. – To sukces w ujęciu matematycznym – podkreśla Sytek. – Uważam jednak, że powinniśmy wzorować się na prawdziwych sportowcach. Po zdobyciu złotego medalu nie odpoczywają. Przeciwnie, następnego dnia wstają wcześnie rano i na nowo zaczynają program treningowy. 

Rok 2018 był dla Aforti bardzo pracowity. Aforti Collections, jedna ze spółek Grupy, kupiła większościowe udziały (76,9 proc.) w firmie windykacyjnej LifeBelt. Kolejna, Aforti Factor, oferująca usługi faktoringowe, udoskonalała powstały z myślą o niej system IT. Grupa uruchomiła własne call center. Bardzo ważna była dla niej także ekspansja zagraniczna. Ma już dwie spółki w Rumunii, a w pierwszej połowie tego roku planuje otwarcie przyczółków w Bułgarii. To przyspieszenie wymagało zatrudnienia nowych osób i dlatego poszczególne przedsięwzięcia wzmocnili doświadczeni menedżerowie. 

Wszystko to w celu zbudowania grupy firm zaspokajających różnorodne finansowe potrzeby klientów, nie tylko w Polsce. – Jesteśmy po to, aby rozwiązywać ich problemy w najprostszy sposób. Dziś klient nie chce oddzielonych produktów. Interesuje go jedno miejsce, gdzie będzie obsłużony w pełni. Do tego dążymy. Brakuje nam jedynie leasingu, ale jest w planach w ciągu najbliższych trzech lat – zapowiada Sytek. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

MyCompany Polska 05/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty