Strategie

Dwa razy szybciej

Fot. Shutterstock

Omida Group z branży TSL zawdzięcza swój rozwój przede wszystkim wsparciu, jakiego jej szefowie udzielają ambitnym członkom zespołu, którzy chcą tworzyć w strukturze firmy własne, wyspecjalizowane spółki. 

To idée fixe Bartłomieja Glinki i Marka Rostkowskiego, założycieli i prezesów Omida Group. Pamiętają, jak to jest pracować w korporacji, bez szans na szybki i pełny rozwój zawodowy. Jak to jest, gdy dochodzi się do ściany. Dlatego musieli stworzyć własny biznes. 

Marka dodatkowo dopingował przykład ojca, który od lat był samodzielnym przedsiębiorcą i prowadził ośrodki wczasowe w Ustce. Przyszli założyciele Omida Group poznali się u swego wspólnego pracodawcy, operatora logistycznego Rohlig Suus Logistics SA. 

Podwaliny ich firmy powstały stosunkowo niedawno, bo w 2010 r. Dziś grupa, z wyłącznie polskim kapitałem, zatrudnia ok. 600 osób i współpracuje, jako operator, z wieloma przewoźnikami. Jej logo widać na trasach wielu regionów Polski i Europy, zwłaszcza na zachodzie i północy naszego kontynentu (Niemcy, Francja, Belgia, Skandynawia). 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty