Strategie

Dwa razy szybciej

Fot. Shutterstock

Omida Group z branży TSL zawdzięcza swój rozwój przede wszystkim wsparciu, jakiego jej szefowie udzielają ambitnym członkom zespołu, którzy chcą tworzyć w strukturze firmy własne, wyspecjalizowane spółki. 

To idée fixe Bartłomieja Glinki i Marka Rostkowskiego, założycieli i prezesów Omida Group. Pamiętają, jak to jest pracować w korporacji, bez szans na szybki i pełny rozwój zawodowy. Jak to jest, gdy dochodzi się do ściany. Dlatego musieli stworzyć własny biznes. 

Marka dodatkowo dopingował przykład ojca, który od lat był samodzielnym przedsiębiorcą i prowadził ośrodki wczasowe w Ustce. Przyszli założyciele Omida Group poznali się u swego wspólnego pracodawcy, operatora logistycznego Rohlig Suus Logistics SA. 

Podwaliny ich firmy powstały stosunkowo niedawno, bo w 2010 r. Dziś grupa, z wyłącznie polskim kapitałem, zatrudnia ok. 600 osób i współpracuje, jako operator, z wieloma przewoźnikami. Jej logo widać na trasach wielu regionów Polski i Europy, zwłaszcza na zachodzie i północy naszego kontynentu (Niemcy, Francja, Belgia, Skandynawia). 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Nr 5 (44) MAJ 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty