Strategie

Dom, dziecko i pies

Fot. Shutterstock

Polacy należą do najbardziej zapracowanych narodów w Europie, a zarazem – wzrosła ich zamożność. To przynajmniej dwa powody, by zaproponować im usługi, które wyręczą ich w domowych obowiązkach. Potrzebna jest jednak elastyczność, niezawodność, a czasem – solidny zastrzyk gotówki. 

Aplikacja mobilna i platforma www Pozamiatane.pl kojarzy klientów z profesjonalnymi sprzątaczami. – Działamy na zasadzie identycznej jak Uber – tłumaczy Jakub Łączkowski, prezes firmy Pozamiatane.pl. Na pomysł jej założenia wpadł w 2016 r., gdy sam szukał pomocy domowej. – Nie wiedziałem, jak znaleźć osobę, która nie tylko dobrze wykona swoje obowiązki, ale będzie też godna zaufania. 

Podobne serwisy startowały już w USA. – U nas sektor usług sprzątania to głównie szara strefa. Doszedłem do wniosku, że trzeba go ucywilizować: klientom dawać większe bezpieczeństwo, a pracowników zatrudniać legalnie. 

Zaczynał w Warszawie, a dziś jego platforma proponuje usługi ponad 200 sprzątaczek i sprzątaczy także w Krakowie i we Wrocławiu. Współpracuje z osobami, które prowadzą własną działalność gospodarczą lub z firmami oficjalnie zatrudniającymi odpowiednich fachowców. – Oczywiście zawsze będziemy drożsi niż pani pracująca na czarno, ale uważamy, że warto zapłacić więcej za bezpieczeństwo, jakość i lepsze warunki pracy – mówi Łączkowski, podkreślając, że jego firma udowodniła, iż cena za to, że wszystko jest legalne, wcale nie musi być dużo wyższa. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]