Finanse

Revolut z europejską licencją bankową

Wład Jacenko, Nik Storoński. Fot. Materiały prasowe

Revolut, najszybciej rosnący fintech w Europie, otrzymał europejską licencję bankową i planuje rozszerzenie oferty o produkty depozytowe, pożyczki konsumenckie i zapowiadaną wcześniej platformę do bezprowizyjnego inwestowania w akcje.

Europejska licencja bankowa oznacza dla firmy możliwość przyjmowania depozytów, które chronione będą do kwoty 100 tys. euro w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów. Revolut rozpocznie także prace nad ofertą limitu kredytowego na rachunku, konkurencyjnych cenowo pożyczek konsumenckich i dla biznesu oraz – zapowiadanym już wcześniej – uruchomieniem platformy do bezprowizyjnego inwestowania w akcje. Fintech rozpocznie wprowadzanie i testy nowych produktów w przyszłym roku, na początku w małych krajach europejskich, a następnie na dużych rynkach, takich jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Polska.

– Wraz z uzyskaniem europejskiej licencji bankowej, postępującymi pracami nad platformą do bezprowizyjnego inwestowania w akcje i finalną fazą przygotowań do wejścia na pięć nowych rynków poza Europą jesteśmy coraz bliżej tego by stać się Amazonem w bankowości. Wizja jest prosta: jedna aplikacja, dziesiątki milionów użytkowników, zarządzanie dowolnym aspektem finansowego życia z poziomu smartfona i najlepsza jakość usług dzięki technologii – powiedział Nik Storoński, założyciel i CEO w Revolut.

Zapowiadany plan ekspansji poza Europę zakłada wejście do USA, Kanady, Singapuru, Japonii, Australii i Nowej Zelandii w pierwszej połowie 2019 r. Globalna ekspansja pozwoli użytkownikom z Wielkiej Brytanii i kontynentalnej Europy na zakładanie rachunków lokalnych na wszystkich nowych rynkach, a także błyskawiczne i bezprowizyjne wysyłanie pieniędzy na te rynki.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]