Wydarzenia

Firma Rodzinna Roku

Fot. Materiały prasowe

Poznaliśmy najbardziej odpowiedzialne społecznie firmy rodzinne w Polsce – laureatów konkursu Firma Rodzinna Roku.

W konkursie, organizowanym przez Instytut Biznesu Rodzinnego, wyłaniane są firmy, które potrafią osiągnąć równowagę pomiędzy biznesową skutecznością a społeczną odpowiedzialnością. To głównie firmy rodzinne, w których działania społeczne są głęboko zakorzenione, a one same nie zawsze chcą się nimi chwalić, uważając, że to coś naturalnego.

W tym roku tytuł Firmy Rodzinnej Roku trafił do TDJ. – Jesteśmy firmą rodzinną aktywną na rynku od ponad 40 lat. Blisko 10 lat temu rozpoczęliśmy transformację w kierunku firmy inwestycyjnej, prowadzącej zdywersyfikowaną działalność biznesową. Obecnie realizujemy strategię na lata 2018–2022 z intencją dalszego rozwoju w kolejnych projektach i branżach, zarówno tradycyjnych, jak i nowych, najbardziej perspektywicznych. Wraz z rozwojem biznesowym firmy, poprzez TDJ Foundation, z jeszcze większym entuzjazmem możemy angażować się w inicjatywy wspierające edukację i rozwój dzieci i młodzieży. Wyróżnienie, które zwraca uwagę nie tylko na efektywność naszej działalności, ale przede wszystkim na wartości, jakimi kierujemy się każdego dnia, ma dla nas wyjątkową wartość – powiedział Tomasz Domogała, właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej TDJ.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się również:

- Ceramika Paradyż Sp. z o.o. – nagroda w kategorii Duże Przedsiębiorstwo,

- Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o.o. – nagroda w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo,

- Nowatech Sp. z o.o. – nagroda w kategorii Małe Przedsiębiorstwo,

- Dylczyk Business Art – nagroda w kategorii Mikro Przedsiębiorstwo,

- LPP SA – wyróżnienie specjalne za świadome budowanie marki firmy rodzinnej,

- W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k. – wyróżnienie specjalne za nieustanny rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu w drugim pokoleniu.

Pozostali wyróżnieni to: Andre Abrasive Articles Sp. z o.o. Sp. k., ZPUE SA, Arche Sp. z o.o., Grupa Tense Sp. z o.o. Sp. k., Delia Cosmetics Sp. z o.o., Elterm M. M. Kaszuba Sp. j., F.B.I. Tasbud SA, Nexbud S. Kęska, Szkłoland Sp. z o.o., Dogmat Systemy SA, Energika, M. Szamałek Z. Szamałek Sp. j. oraz Przetwórnia Gil Sp. z o.o.

– Firmy rodzinne swoją społeczną odpowiedzialność mają w swoim DNA, korzeniach i wartościach. To właśnie biznesy rodzinne często wspierają lokalne inicjatywy. I to bez wielkich akcji public relations czy kampanii marketingowych – powiedziała Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]