Wydarzenia

Firma Rodzinna Roku

Fot. Materiały prasowe

Poznaliśmy najbardziej odpowiedzialne społecznie firmy rodzinne w Polsce – laureatów konkursu Firma Rodzinna Roku.

W konkursie, organizowanym przez Instytut Biznesu Rodzinnego, wyłaniane są firmy, które potrafią osiągnąć równowagę pomiędzy biznesową skutecznością a społeczną odpowiedzialnością. To głównie firmy rodzinne, w których działania społeczne są głęboko zakorzenione, a one same nie zawsze chcą się nimi chwalić, uważając, że to coś naturalnego.

W tym roku tytuł Firmy Rodzinnej Roku trafił do TDJ. – Jesteśmy firmą rodzinną aktywną na rynku od ponad 40 lat. Blisko 10 lat temu rozpoczęliśmy transformację w kierunku firmy inwestycyjnej, prowadzącej zdywersyfikowaną działalność biznesową. Obecnie realizujemy strategię na lata 2018–2022 z intencją dalszego rozwoju w kolejnych projektach i branżach, zarówno tradycyjnych, jak i nowych, najbardziej perspektywicznych. Wraz z rozwojem biznesowym firmy, poprzez TDJ Foundation, z jeszcze większym entuzjazmem możemy angażować się w inicjatywy wspierające edukację i rozwój dzieci i młodzieży. Wyróżnienie, które zwraca uwagę nie tylko na efektywność naszej działalności, ale przede wszystkim na wartości, jakimi kierujemy się każdego dnia, ma dla nas wyjątkową wartość – powiedział Tomasz Domogała, właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej TDJ.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się również:

- Ceramika Paradyż Sp. z o.o. – nagroda w kategorii Duże Przedsiębiorstwo,

- Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o.o. – nagroda w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo,

- Nowatech Sp. z o.o. – nagroda w kategorii Małe Przedsiębiorstwo,

- Dylczyk Business Art – nagroda w kategorii Mikro Przedsiębiorstwo,

- LPP SA – wyróżnienie specjalne za świadome budowanie marki firmy rodzinnej,

- W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k. – wyróżnienie specjalne za nieustanny rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu w drugim pokoleniu.

Pozostali wyróżnieni to: Andre Abrasive Articles Sp. z o.o. Sp. k., ZPUE SA, Arche Sp. z o.o., Grupa Tense Sp. z o.o. Sp. k., Delia Cosmetics Sp. z o.o., Elterm M. M. Kaszuba Sp. j., F.B.I. Tasbud SA, Nexbud S. Kęska, Szkłoland Sp. z o.o., Dogmat Systemy SA, Energika, M. Szamałek Z. Szamałek Sp. j. oraz Przetwórnia Gil Sp. z o.o.

– Firmy rodzinne swoją społeczną odpowiedzialność mają w swoim DNA, korzeniach i wartościach. To właśnie biznesy rodzinne często wspierają lokalne inicjatywy. I to bez wielkich akcji public relations czy kampanii marketingowych – powiedziała Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Nr 3 (42) MARZEC 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę