Marketing

IAB HowTo: Unlock The Power of Video Marketing

Jakie formaty wideo są najpopularniejsze? Jak i kiedy są oglądane? Jak telewizja odnajduje się w rzeczywistości cyfrowej? Co sprawia że firmy już teraz przeznaczają ok. 15 proc. budżetów reklamowych online na wideo? Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci konferencji IAB HowTo: Unlock The Power of Video Marketing, która 6 grudnia odbędzie się w Warszawie.

Ideą IAB HowTo – wydarzeń inicjowanych przez członków grup roboczych działających przy IAB Polska – jest chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem przez ekspertów, którzy zajmują się reklamą internetową. 6 grudnia przedstawiciele grupy Audiowideo zdradzą tajemnicę coraz większej popularności reklam wideo w internecie i opowiedzą o niestandardowych możliwościach wykorzystania tego formatu w kampaniach marketingowych. W całodziennej konferencji IAB HowTo: Unlock The Power of Video Marketing wezmą udział przedstawiciele marketerów, agencji reklamowych, agencji interaktywnych i domów mediowych.

– Podczas prac nad konferencją skupiliśmy się na tym, co najważniejsze, czyli na sformułowaniu recepty na sukces. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego popularność i budżety reklamowe wideo online ciągle rosną oraz jak mogą na tym skorzystać reklamodawcy. Pokażemy nieco teorii i liczb, ale przede wszystkim będzie można zobaczyć przykłady kampanii, formatów i rozwiązań, które pomagają zaangażować uwagę użytkowników – komentuje Rafał Jung, szef grupy roboczej Audiowideo IAB Polska.

Spotkanie rozpocznie premiera badania dotyczącego synergii ekranów „TV + WWW razem lepiej”. Eksperci opowiedzą o powodach rosnącej popularności wideo oraz o tym, jak użytkownicy oglądają treści na różnych urządzeniach. Wyjaśnią też, dlaczego zagadnienia związane z widocznością reklam są kluczowe dla formatów wideo.

Prelegenci będą się również zastanawiać nad tym, jak wciągnąć odbiorców do świata marki i zachęcić do interakcji. Opowiedzą, co i jak się ogląda na YouTube, Facebooku i w portalach horyzontalnych, wskażą podobieństwa, różnice i punkty styczne.

Wiele miejsca w programie wydarzenia zajmą tematy związane z treściami premium i sposobami ich wykorzystywania w internecie przez stacje telewizyjne. Przedstawiciele serwisów VOD największych polskich nadawców przedstawią rynek wideo online ze swojej perspektywy i zdradzą, jak formaty telewizyjne sprawdzają się w internecie.

Wydarzenie jest objęte akredytacją DIMAQ. Oznacza to, że uczestnicząc w IAB HowTo, posiadacze certyfikatu otrzymują 20 punktów recertyfikacyjnych.

Więcej informacji: https://videomarketing.howto.iab.org.pl/.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?