Finanse

Atrakcyjne promocje w cieniu nowego prawa

Fot. Materiały prasowe

Najpierw wielkie wyprzedaże związane z nowymi europejskimi normami pomiaru emisji spalin, a potem zmiany w podatkach, które w styczniu dotkną nabywców firmowych aut. W efekcie wielu producentów samochodów oferuje teraz wysokie rabaty. 

Pierwsza fala zakupów nowych aut miała miejsce w wakacje. Bo od 1 września wchodziły w życie zmienione procedury związane z pomiarem emisji spalin, przez co niektórzy producenci wycofali z rynku pojazdy z silnikami niespełniającymi bardziej restrykcyjnych norm. Samochody niezgodne z nowymi przepisami, które się nie sprzedały, następnie zarejestrowali dilerzy. Teraz oferowane są na bardzo korzystnych warunkach, jako używane, choć z zerowym przebiegiem i z pełną gwarancją. 

Jeszcze więcej powodów do promocji

Wraz ze zbliżaniem się grudnia i tak pojawia się zwykle więcej przecen (tzw. rocznikowych), ponieważ w Polsce zmiana roku kalendarzowego oznacza ogromny spadek wartości pojazdów z poprzedniego rocznika. Jednak tym razem dochodzi jeszcze jeden czynnik, który może skłonić przedsiębiorców do wcześniejszego zakupu auta: zmiany przepisów, które sprawią, że w 2019 r. rozliczanie kosztów związanych z firmowym wozem stanie się mniej korzystne. Szczególnie, gdy będzie używany do celów zarówno służbowych, jak i prywatnych, albo jeśli będzie drogi (w przypadku samochodów spalinowych i hybryd w cenie powyżej 150 tys. zł, a elektrycznych – 225 tys. zł). 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]