Wydarzenia

Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny 2018

Fot. Materiały prasowe

W październiku w Katowicach spotkali się przedsiębiorcy rodzinni z całego kraju. Okazją do spotkania był 11. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.

Poza przedstawicielami biznesu w wydarzeniu wzięli udział także politycy, samorządowcy, eksperci oraz inni goście zainteresowani tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. U-Rodziny to wydarzenie cykliczne, organizowane od 2008 r. przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Co roku Zjazd odbywa się w innym regionie Polski, stając się za każdym razem przestrzenią do otwartej dyskusji oraz okazją do nawiązania współpracy.

Tegoroczna edycja Zjazdu zgromadziła ponad 400 uczestników, blisko 70 prelegentów i gości specjalnych oraz 50 patronów i partnerów. Program merytoryczny wydarzenia objął ponad 25 paneli, warsztatów i wystąpień. Był również uroczysty bal firm rodzinnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz wieczór artystyczny w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Głównym celem wydarzenia było ukazanie znaczenia polskich firm rodzinnych w gospodarce kraju, a także pokazanie ich jako innowacyjnych i dynamicznie rozwijających się podmiotów, ukierunkowanych na ekspansję zagraniczną. Hasło przewodnie Zjazdu – „Aspiracje i możliwości” – nawiązywało do podstawowego pytania, na które odpowiedzi poszukiwano podczas wydarzenia: „Czy polskie firmy rodzinne mogą odgrywać ważną rolę w europejskiej i światowej gospodarce?”. Poza tematyką ekspansji zagranicznej poruszone zostały kwestie dotyczące inwestowania w rozwój technologii i szeroko rozumianej innowacyjności, współczesnych strategii sprzedaży i budowania marki, a także wizerunku i postrzegania polskich marek na świecie. Oczywiście omówione zostały „tradycyjne” tematy Zjazdu, takie jak sukcesja w firmach rodzinnych, zmiany prawne i podatkowe wprost dotyczące przedsiębiorców oraz efektywne zarządzanie i polityka kadrowa.

Zgodnie z wieloletnią „urodzinową” tradycją podczas uroczystego balu firm rodzinnych zapowiedziana została również kolejna – 12. edycja Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych. Przyszłoroczne U-Rodziny odbędą się w Warszawie 25–27 października. Więcej szczegółów niebawem.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]