Wydarzenia

Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny 2018

Fot. Materiały prasowe

W październiku w Katowicach spotkali się przedsiębiorcy rodzinni z całego kraju. Okazją do spotkania był 11. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.

Poza przedstawicielami biznesu w wydarzeniu wzięli udział także politycy, samorządowcy, eksperci oraz inni goście zainteresowani tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. U-Rodziny to wydarzenie cykliczne, organizowane od 2008 r. przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Co roku Zjazd odbywa się w innym regionie Polski, stając się za każdym razem przestrzenią do otwartej dyskusji oraz okazją do nawiązania współpracy.

Tegoroczna edycja Zjazdu zgromadziła ponad 400 uczestników, blisko 70 prelegentów i gości specjalnych oraz 50 patronów i partnerów. Program merytoryczny wydarzenia objął ponad 25 paneli, warsztatów i wystąpień. Był również uroczysty bal firm rodzinnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz wieczór artystyczny w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Głównym celem wydarzenia było ukazanie znaczenia polskich firm rodzinnych w gospodarce kraju, a także pokazanie ich jako innowacyjnych i dynamicznie rozwijających się podmiotów, ukierunkowanych na ekspansję zagraniczną. Hasło przewodnie Zjazdu – „Aspiracje i możliwości” – nawiązywało do podstawowego pytania, na które odpowiedzi poszukiwano podczas wydarzenia: „Czy polskie firmy rodzinne mogą odgrywać ważną rolę w europejskiej i światowej gospodarce?”. Poza tematyką ekspansji zagranicznej poruszone zostały kwestie dotyczące inwestowania w rozwój technologii i szeroko rozumianej innowacyjności, współczesnych strategii sprzedaży i budowania marki, a także wizerunku i postrzegania polskich marek na świecie. Oczywiście omówione zostały „tradycyjne” tematy Zjazdu, takie jak sukcesja w firmach rodzinnych, zmiany prawne i podatkowe wprost dotyczące przedsiębiorców oraz efektywne zarządzanie i polityka kadrowa.

Zgodnie z wieloletnią „urodzinową” tradycją podczas uroczystego balu firm rodzinnych zapowiedziana została również kolejna – 12. edycja Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych. Przyszłoroczne U-Rodziny odbędą się w Warszawie 25–27 października. Więcej szczegółów niebawem.

MyCompany Polska 05/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty