Liderzy

Neuro Device: Technologiczny uzdrowiciel

Fot. Marcin Oliva Soto

Sukcesy w tegorocznych międzynarodowych konkursach rozsławiły Pawła Solucha i zespół firmy Neuro Device, ale już wcześniej, bez rozgłosu, rewolucjonizowali medycynę. 

Ich promotorką została niedawno hollywoodzka gwiazda. Sharon Stone zachęcała internautów do głosowania na Neuro Device w Chivas Venture – globalnym konkursie dla firm odpowiedzialnych społecznie. Wsparła stworzony pod kierunkiem Pawła Solucha system do rehabilitacji zaburzeń mowy – afazji. Aktorka, po udarze, sama na nią cierpiała, wróciła jednak do pełnego zdrowia i dziś popiera Neuro Device Voice – innowacyjną metodę stymulacji mózgu. Ostatecznie jej twórcy zajęli w głosowaniu trzecie miejsce, za przedsiębiorstwami z Chin i Brazylii. 

Wcześniej ten sam wynalazek zwyciężył w MedTec Europe Start-up Academy 2018 – prestiżowym konkursie organizowanym w Stuttgarcie dla firm zajmujących się medycznymi urządzeniami i technologiami. 

– Do ubiegłego roku rozwijaliśmy się organicznie, ale przyszło przyspieszenie, coraz więcej klientów, zaczęło nam brakować ludzi, biznes się przeskalował i dałem się namówić moim współpracownikom do zmiany praktyki. Przestaliśmy siedzieć cicho i zaczęliśmy się chwalić, aby móc pójść dalej – mówi Paweł Soluch. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Nr 3 (42) MARZEC 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę