Liderzy

Neuro Device: Technologiczny uzdrowiciel

Fot. Marcin Oliva Soto

Sukcesy w tegorocznych międzynarodowych konkursach rozsławiły Pawła Solucha i zespół firmy Neuro Device, ale już wcześniej, bez rozgłosu, rewolucjonizowali medycynę. 

Ich promotorką została niedawno hollywoodzka gwiazda. Sharon Stone zachęcała internautów do głosowania na Neuro Device w Chivas Venture – globalnym konkursie dla firm odpowiedzialnych społecznie. Wsparła stworzony pod kierunkiem Pawła Solucha system do rehabilitacji zaburzeń mowy – afazji. Aktorka, po udarze, sama na nią cierpiała, wróciła jednak do pełnego zdrowia i dziś popiera Neuro Device Voice – innowacyjną metodę stymulacji mózgu. Ostatecznie jej twórcy zajęli w głosowaniu trzecie miejsce, za przedsiębiorstwami z Chin i Brazylii. 

Wcześniej ten sam wynalazek zwyciężył w MedTec Europe Start-up Academy 2018 – prestiżowym konkursie organizowanym w Stuttgarcie dla firm zajmujących się medycznymi urządzeniami i technologiami. 

– Do ubiegłego roku rozwijaliśmy się organicznie, ale przyszło przyspieszenie, coraz więcej klientów, zaczęło nam brakować ludzi, biznes się przeskalował i dałem się namówić moim współpracownikom do zmiany praktyki. Przestaliśmy siedzieć cicho i zaczęliśmy się chwalić, aby móc pójść dalej – mówi Paweł Soluch. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?