Marketing

Kolejny rozdział Białej Księgi opublikowany

Fot. Materiały prasowe

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów PSML przekazały do publikacji kolejny rozdział Białej Księgi: Przetarg na Full Service, zawierający dobre praktyki i najlepsze standardy dla tego obszaru.

Rozdział zawiera przygotowane przez obie strony (klientów i agencje) rekomendacje i wskazówki, wzorcowe narzędzia oraz dokumenty przetargowe powstałe z myślą o efektywności komunikacji marketingowej. Materiał obejmuje wiele zagadnień istotnych dla efektywności zakupu i realizacji komunikacji Full Service oraz kosztów i wyników przetargów w tej kategorii.

W rozdziale znalazły się m.in. takie wytyczne, jak: źródła dla budowania wiedzy o rynku Agencji Full Service; zapytanie o informację RFI (Request For Information) w kategorii Full Service; rekomendowane modele przetargów Full Service; szczegółowy harmonogram i minimalny czas w przetargu Full Service; efektywna komunikacja w przetargach – Brief, indywidualny de-Briefing, sesje kierunkowe; kryteria i wagi ocen w przetargach Full Service; terminy płatności i koszt pieniądza w czasie; opłaty za udział w przetargu; ochrona praw autorskich w przetargu.

Pierwszy, ogólny rozdział Białej Księgi został opublikowany w listopadzie 2017 r. Zawiera on zbiór uniwersalnych standardów i dobrych praktyk dla efektywnej współpracy reklamodawcy z agencją. Organizacje reprezentujące rynek komunikacji marketingowej w Polsce podpisały wówczas deklarację przyjęcia Białej Księgi Branży Komunikacji Marketingowej jako rekomendacji nowych standardów i dobrych praktyk oraz zobowiązały się do ich promocji w środowisku i wśród swoich członków.

Rozdział Full Service, zawierający specyficzne rekomendacje i narzędzia, stanowi uzupełnienie części ogólnej Białej Księgi jako jeden z obszarów tematycznych, obok takich kategorii jak: media, digital, eventy, PR, produkcja filmów reklamowych, branding, Incentive Travel i badania marketingowe.

Rozdział dotyczący przetargów Full Service znajduje się na: http://www.dobryprzetarg.com.pl/kategorie/przetarg-na-full-service.html

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]