Motoryzacja

Bogusław Głód nowym prezesem Ford Polska

Bogusław Głód. Fot. Materiały prasowe

Dotychczasowy prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska, Adam Kołodziejczyk, po blisko 18 latach pracy zdecydował się przejść na emeryturę. Jego miejsce na stanowisku szefa firmy zajął Bogusław Głód.

„Uważam się za człowieka w pełni spełnionego zawodowo. Przez wszystkie lata mojej kariery miałem możliwość realizowania swojej pasji, bo tym była moja praca w sektorze motoryzacji” – powiedział były już szef Ford Polska.

Adam Kołodziejczyk, po objęciu sterów w firmie w styczniu 2001 r., przyczynił się do zbudowania marki Ford w Polsce. W pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia kierowana przez niego firma zwiększyła udział w rynku nowych aut w Polsce z 3 do 8 proc. Kołodziejczyk był też założycielem i prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, który jest największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, zrzeszającą obecnie 40 firm.

Bogusław Głód, dotychczasowy dyrektor zarządzający marki Ford w Szwecji, na nowym stanowisku będzie odpowiadał za całokształt działań sprzedażowych na polskim rynku. Z branżą motoryzacyjną związany jest od 1990 r. Karierę w Ford Polska rozpoczął w 2001 r. jako dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych. Pracował też na stanowisku dyrektora ds. sprzedaży i marketingu. W 2014 r. został mianowany na dyrektora zarządzającego Ford Motor Company AB w Szwecji, dzięki czemu został pierwszym Polakiem zajmującym tego typu stanowisko w strukturach organizacyjnych Ford of Europe poza granicami naszego kraju.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?