Wydarzenia

Rola rzecznika patentowego w gospodarce opartej na wiedzy

Fot. Shutterstock

12 października w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie odbędzie się konferencja Rola rzecznika patentowego w gospodarce opartej na wiedzy”, którą organizuje Polska Izba Rzeczników Patentowych (PIRP).

Konferencja jest jedną z inicjatyw podejmowanych przez PIRP w ramach obchodów 100-lecia zawodu rzecznika patentowego. Jej celem jest przedstawienie znaczenia ekonomicznego i społecznego zawodu rzecznika patentowego oraz zaprezentowanie kwestii istotnych dla problematyki własności intelektualnej we współczesnym świecie.

Konferencja obejmie cztery bloki tematyczne, mające na celu pokazanie roli zawodu rzecznika patentowego w środowisku i działalności biznesowej w Polsce i na świecie:

1. Innowacyjne przedsiębiorstwo – strategia budowania przewagi konkurencyjnej w gospodarce opartej na wiedzy – rzecznik patentowy jako doradca biznesowy.

2. Nowe rozwiązania – nowe wyzwania – rzecznik patentowy jako pełnomocnik przed krajowymi, unijnymi i międzynarodowymi organami administracji oraz sądami.

3. Innowacje a wiedza – rzecznik patentowy w szkołach wyższych – budowanie relacji pomiędzy nauką a biznesem.

4. Rzecznik patentowy – zawód zaufania publicznego w Polsce i na świecie – wymiana wiedzy i doświadczeń. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]