Wydarzenia

Rola rzecznika patentowego w gospodarce opartej na wiedzy

Fot. Shutterstock

12 października w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie odbędzie się konferencja Rola rzecznika patentowego w gospodarce opartej na wiedzy”, którą organizuje Polska Izba Rzeczników Patentowych (PIRP).

Konferencja jest jedną z inicjatyw podejmowanych przez PIRP w ramach obchodów 100-lecia zawodu rzecznika patentowego. Jej celem jest przedstawienie znaczenia ekonomicznego i społecznego zawodu rzecznika patentowego oraz zaprezentowanie kwestii istotnych dla problematyki własności intelektualnej we współczesnym świecie.

Konferencja obejmie cztery bloki tematyczne, mające na celu pokazanie roli zawodu rzecznika patentowego w środowisku i działalności biznesowej w Polsce i na świecie:

1. Innowacyjne przedsiębiorstwo – strategia budowania przewagi konkurencyjnej w gospodarce opartej na wiedzy – rzecznik patentowy jako doradca biznesowy.

2. Nowe rozwiązania – nowe wyzwania – rzecznik patentowy jako pełnomocnik przed krajowymi, unijnymi i międzynarodowymi organami administracji oraz sądami.

3. Innowacje a wiedza – rzecznik patentowy w szkołach wyższych – budowanie relacji pomiędzy nauką a biznesem.

4. Rzecznik patentowy – zawód zaufania publicznego w Polsce i na świecie – wymiana wiedzy i doświadczeń. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty