Wydarzenia

IV Kongres Bankowości Korporacyjnej i Finansowania Przedsiębiorstw

Fot. Shutterstock

16–17 października w Centrum Giełdowym w Warszawie odbędzie się czwarta edycja Kongresu Bankowości Korporacyjnej i Finansowania Przedsiębiorstw, będącego inicjatywą Europejskiego Kongresu Finansowego.

Wydarzenie koncentruje się na dyskusji o wspieraniu i finansowaniu przedsiębiorstw przez prywatne i publiczne instytucje finansowe i rozwojowe, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań stawianych rynkowi finansowemu przez przedsiębiorców. Kongres został objęty patronatem Polskiego Funduszu Rozwoju, a współorganizatorami wydarzenia są Gdańska Akademia Bankowa, Bank Pekao SA oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wśród tematów tegorocznego kongresu znajdą się:

- Mapa wyzwań dla przedsiębiorców w perspektywie średnio- i długoterminowej – internacjonalizacja, zmiany na rynku pracy, automatyzacja, innowacje i nowe technologie.

- Ekspansja zagraniczna polskich firm i wsparcie eksportu – wsparcie oferowane przez sektor finansowy, rola państwa w internacjonalizacji gospodarki.

- Ekspansja zagraniczna polskich banków – czy jest potrzebna polskim firmom wychodzącym na rynki zagraniczne? Jak bankowość cyfrowa wpłynie na model ekspansji?

- Centralny Port Komunikacyjny – jak zwiększyć atrakcyjność i zmniejszyć ryzyko inwestycyjne dużych projektów infrastrukturalnych dla kapitału prywatnego?

- Strategiczne aspekty sukcesji w przedsiębiorstwach – wyzwania dla firm rodzinnych na różnym etapie ich rozwoju, finansowanie wzrostu przedsiębiorstwa z firmy rodzinnej do korporacji.

- Finansowanie sektora nowych technologii – banki komercyjne na rynku finansowania nowych technologii, dostępne źródła finansowania dla sektora nowych technologii na różnych etapach rozwoju firmy.

- Perspektywy polskiego rynku obligacji korporacyjnych – wiarygodność a płynność na rynku obligacji korporacyjnych.

- Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego a finansowanie przedsiębiorstw – jak skonstruować zachęty podatkowe dla inwestorów i emitentów? Co może przyciągnąć zagranicznych graczy z wybranych sektorów? Jak zwiększyć rolę rynku długu na polskim rynku kapitałowym?

- Cyfryzacja w bankowości korporacyjnej – czy cyfryzacja zmieni charakter relacji z klientem korporacyjnym? Pierwsze doświadczenia po wprowadzeniu PSD2, wykorzystywanie sztucznej inteligencji w bankowości.

Więcej informacji: www.cbc.projektekf.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]