Travel

Mieszkanie na kilka dni

Fot. Shutterstock

Służbowy wyjazd na drugi koniec Polski na kilka tygodni staje się coraz mniej problematyczny. Oferta apartamentów na krótkoterminowy wynajem stale się poszerza, a na dodatek globalni giganci szykują się do wejścia do Polski z unikalnymi propozycjami. 

Czego potrzebuje przedsiębiorca podczas długoterminowej podróży służbowej? Miejsca do odpoczynku, pracy i z dostępem do podstawowych usług typu pralnia. W teorii idealnym rozwiązaniem są hotele. Niestety, chcąc wynająć np. w centrum Warszawy jeden pokój o przeciętnym standardzie (trzy gwiazdki) na trzy tygodnie, wydamy co najmniej 5 tys. zł. 

Ale jest alternatywa – mieszkania na krótkotrwały wynajem. W ich przypadku koszt (także w centrum stolicy) zaczyna się od 100 zł za dzień. Za trzy tygodnie zapłacimy więc ok. 2,4 tys. zł (2,1 tys. za wynajem plus 300 zł pobrane przez portal pośredniczący – z którego jednak dobrze jest skorzystać). – Oferta tego rodzaju apartamentów od kilku lat dynamicznie się w Polsce rozwija. Dotyczy to głównie dużych miast, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław oraz aglomeracja śląska, ale również miejscowości wypoczynkowych – mówi Agnieszka Topczewska, senior associate w dziale doradztwa hotelowego w Colliers International. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]