Travel

Mieszkanie na kilka dni

Fot. Shutterstock

Służbowy wyjazd na drugi koniec Polski na kilka tygodni staje się coraz mniej problematyczny. Oferta apartamentów na krótkoterminowy wynajem stale się poszerza, a na dodatek globalni giganci szykują się do wejścia do Polski z unikalnymi propozycjami. 

Czego potrzebuje przedsiębiorca podczas długoterminowej podróży służbowej? Miejsca do odpoczynku, pracy i z dostępem do podstawowych usług typu pralnia. W teorii idealnym rozwiązaniem są hotele. Niestety, chcąc wynająć np. w centrum Warszawy jeden pokój o przeciętnym standardzie (trzy gwiazdki) na trzy tygodnie, wydamy co najmniej 5 tys. zł. 

Ale jest alternatywa – mieszkania na krótkotrwały wynajem. W ich przypadku koszt (także w centrum stolicy) zaczyna się od 100 zł za dzień. Za trzy tygodnie zapłacimy więc ok. 2,4 tys. zł (2,1 tys. za wynajem plus 300 zł pobrane przez portal pośredniczący – z którego jednak dobrze jest skorzystać). – Oferta tego rodzaju apartamentów od kilku lat dynamicznie się w Polsce rozwija. Dotyczy to głównie dużych miast, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław oraz aglomeracja śląska, ale również miejscowości wypoczynkowych – mówi Agnieszka Topczewska, senior associate w dziale doradztwa hotelowego w Colliers International. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę