Praca

Na Pomorzu rośnie popyt na specjalistów

fot. Shutterstock

Po Wrocławiu, Krakowie i Katowicach do regionalnych potentatów centrów usług wspólnych i IT dołącza Trójmiasto – wynika z badania Antal Global Snapshot.

Region przyciąga zagranicznych inwestorów głównie z branż IT/ITO, SSC/BPO oraz logistyczno-spedycyjnej. Jak podkreśla Kamila Faliszewska z Antal, kandydaci, którzy rozważają zmianę miejsca zamieszkania ze względu na pracę, bardzo często wskazują Gdańsk jako atrakcyjne miasto do życia. – Na podstawie danych dotyczących rekrutacji zauważamy, że w ostatnim czasie Gdańsk jest wyżej oceniany niż inne miasta. Najchętniej przeprowadzają się tu osoby, które otrzymują oferty właśnie w centrach usług wspólnych – mówi Faliszewska. Zatrudnianie nowych pracowników w SSC/BPO zapowiada aż 89 proc. pracodawców z tej branży, a w IT – 77 proc.

W Trójmieście, kojarzonym z tradycyjnym przemysłem, prężnie rozwijają się także teleinformatyka, energetyka czy motoryzacja. Pomorskie posiada również wyjątkowy potencjał logistyczny. Co ciekawe, bardzo szybko rozwijają się tu też usługi bankowości z obszaru przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. – Rynek trójmiejski jest otwarty na kandydatów relokacyjnych. Centra SSC/BPO przyciągają nie tylko atrakcyjną lokalizacją, lecz także możliwościami rozwoju, jasną ścieżką kariery i bogatymi pakietami socjalnymi – podsumowują autorzy badania.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty